Verslas

2014.02.28 14:24

D. Grybauskaitė: jokie mokesčių pakeitimai dabar nėra reikalingi

ELTA 2014.02.28 14:24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Vyriausybės veiksmai didinant mokesčius nėra reikalingi, o pensijų atkūrimui reikalingą sumą galima sukaupti iš to, kiek per artimiausią laiką augs šalies ekonomika.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Vyriausybės veiksmai didinant mokesčius nėra reikalingi, o pensijų atkūrimui reikalingą sumą galima sukaupti iš to, kiek per artimiausią laiką augs šalies ekonomika.

„Norėčiau pasakyti, kad mokesčių pakeitimų šiuo metu iš viso nereikia. Tokia suma, kokia reikalinga pensijų kompensavimui, yra visiškai galima iš ekonomikos augimo. Tuo labiau, kad šiemet numatyta nedidelė suma, o kitais metais tą galima padaryti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Anot jos, tam, kad būtų kompensuoti per krizę sumažinti teisėjų ir valstybės tarnautojų atlyginimai, mokesčių kelti nereikėjo – reikiamos lėšos buvo gautos kylant šalies ūkiui.

„Teisėjų ir valstybės tarnautojų atlyginimams šiemet buvo įdėta 250 mln. litų be jokių mokesčių kėlimų. Pensijoms ne daugiau ir tereikia“, – sakė ji.

Anot jos, valdančioji koalicija turėtų konstruktyviau spręsti mokestinius klausimus ir negąsdinti šalies gyventojų vis naujais mokesčiais.

„Žaisti, spėlioti ir nusišnekėti niekam nereikėtų, ypač valdančiosios daugumos Politinėje taryboje. Kompensuoti pensijas privaloma, bet nereikia žmonių gąsdinti įvairiais mokesčiais, nes tai yra įmanoma padaryti iš ekonomikos augimo“, – teigė šalies vadovė.

Pasak jos, mokesčių politiką reikia keisti tik tada, kai šalyje yra susiklosčiusi ypatinga finansinė padėtis ir, atsižvelgiant į tai, kokius ekonominius rodiklius valstybėje reikia gerinti.

„Mokesčius reikia keisti tik tuomet, kai jie blogai veikia. Arba yra krizė, ar kažkoks sukrėtimas. Kiekvienas mokestis yra politinis instrumentas. (...) Jeigu būtų biudžeto deficitas, tai ir turėtume kalbėti, bet dabar jis mažėja, ekonomika auga. Kas dabar, karo metas, kad reikėtų mokesčius keisti?“ – retoriškai klausė D. Grybauskaitė.

Pasak jos, tam, kad būtų papildytas valstybės biudžetas, reikia aktyviau naudotis struktūriniais Europos Sąjungos (ES) fondais.

„Manau, kad artimiausiu metu reikia stabilumo, reikia mėginti naudoti struktūrinius fondus sąžiningai ir be korupcijos Lietuvos ekonomikos naudai. Reikia baigti priešrinkiminius nusišnekėjimus“, – tvirtą poziciją išreiškė D. Grybauskaitė.