Verslas

2014.02.27 10:49

Derybos su „Gazprom“ kitą savaitę bus tęsiamos Maskvoje

BNS 2014.02.27 10:49

Kitą savaitę į Maskvą išvyksta Lietuvos ekspertų derybų grupė, kuri tęs derybas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Kitą savaitę į Maskvą išvyksta Lietuvos ekspertų derybų grupė, kuri tęs derybas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“, teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

„Šitą savaitę vyksta analizė visų tų pasiūlymų ir tiesiog mes ruošiam, su kuriais pasiūlymais sutinkam, dėl kokių pasiūlymų reikėtų diskutuoti, kuriems pasiūlymams nepritariam ir ateinančią savaitę pagal mano pavedimą turi ekspertų grupė išvykti į Maskvą ir, aišku, turi susiderinti prieš tai su „Gazprom“ atstovais ir pradėti derybų procesą“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Jis teigė negalintis pasakyti, kada Lietuvai ir „Gazprom“ pavyks galutinai susitarti ir pasirašyti susitarimą.

„Aš manau, kad būtų gerai, kad pavyktų (susitarti – BNS), ir aš norėčiau, kad tai įvyktų, bet kol nepasibaigė derybos, tikrai negalėčiau šiandien garantuoti, kad bus toks galutinis rezultatas, bet aš manau, kad tai turėtų būti paskutinis derybų etapas. Nebus paprastas ir lengvas, nes mano pageidavimas toks buvo, kad aš tiesiog kalbėjausi su „Gazprom“ vadovybe, ekspertais, kad jau vis vien reikalinga prieiti prie vienokių ar kitokių sprendimų“, – teigė ministras pirmininkas.

Premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS sakė, kad į Maskvą vyksianti derybininkų delegacija šiuo metu dar sudaroma, o konkreti vizito data paaiškės kitos savaitės pradžioje. Pasak jos, kol kas aišku, kad delegacijoje bus premjero patarėja Irina Urbonavičiūtė ir energetikos ministro patarėjas Rimas Varkulevičius.

Lietuvos derybų grupei vadovauja energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius, o „Gazprom“ – koncerno valdybos pirmininko pavaduotojas Aleksandras Medvedevas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.