Verslas

2014.02.26 22:45

Valdantieji nesutaria dėl žemės pardavimo užsieniečiams referendumo

Dviejų didžiausių valdančiųjų koalicijos partijų vadovai niekaip negali suderinti savo pozicijų: reikia ar ne referendumo dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams klausimu pasitikrinti Konstituciniame teisme. 

Dviejų didžiausių valdančiųjų koalicijos partijų vadovai niekaip negali suderinti savo pozicijų: reikia ar ne referendumo dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams klausimu pasitikrinti Konstituciniame teisme. 

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad Seimas, prieš apsispręsdamas dėl referendumo datos, turėtų pasitikrinti Konstituciniame teisme, ar klausimas, dėl kurio turės balsuoti rinkėjai, neprieštarauja Konstitucijai

„Jeigu Seimas priims nutarimą organizuoti referendumą tam tikrą dieną, tai aš manau, kad Seimo nariai turėtų kreiptis į Konstitucinį Teismą, ar šitas Seimo nutarimas neprieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Išsakyta nuomonė išsklaidytų abejones politikams ir užkirstų kelią spekuliacijoms, ypač kai jos sustiprėja, artėjant rinkimams“, – aiškina Ministras Pirmininkas, Socialdemokratų partijos pirmininkas A. Butkevičius.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė atremia nematanti reikalo kreiptis į Konstitucinį Teismą. Anksčiau ji yra patvirtinusi, kad savo parašu parėmė šio referendumo iniciatyvą.

„Seimas turi nustatyti tik referendumo datą,  todėl dėl turinio mes neturime diskutuoti“, – sako Seimo Pirmininkė, Darbo partijos pirmininkė L. Graužinienė.

Leisti parduoti žemę užsieniečiams Lietuva įsipareigojo stodama į Europos Sąjungą (ES) – po pereinamojo laikotarpio, kuris baigiasi gegužę. Tuo metu referendumo iniciatoriai siūlo draudimą parduoti žemę įtvirtinti Konstitucijoje. Stodama į ES Lietuva įsipareigojo įvesti ir eurą. Iniciatyvinė piliečių grupė jau kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją ir dėl referendumo prieš euro įvedimą. Iniciatoriai siūlo keisti Konstituciją, kad nacionalinė valiuta Lietuvoje būtų litas. L. Graužinienė aiškina, kad ir šiuo ir visais klausimais reikia atsiklausti rinkėjų.

 „Šiuo metu važinėjant per Lietuvą matau, kad paprastų žmonių nuotaikos nėra euro pusėje, todėl Vyriausybei yra daug darbo tam, kad įtikinti Lietuvos žmones“, – teigia Seimo Pirmininkė.

Premjeras A. Butkevičius yra sakęs, kad vienas jo vyriausybės prioritetinių tikslų – 2015 m. įvesti Lietuvoje eurą.