Verslas

2015.02.12 21:36

A. Kubilius tikisi, kad pensijų reformos įstatymus spės priimti dar šis Seimas

ELTA 2015.02.12 21:36

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, nors šiam Seimui dirbti liko vos kelios savaitės, jis turi spėti priimti jau ilgai svarstomus pensijų reformos įstatymus. Šiais įstatymais būtų aiškiai apibrėžtas sumažintų pensijų grąžinimo sąlygos, tolesnė privataus pensijų kaupimo sistemos raida.    

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, nors šiam Seimui dirbti liko vos kelios savaitės, jis turi spėti priimti jau ilgai svarstomus pensijų reformos įstatymus. Šiais įstatymais būtų aiškiai apibrėžtas sumažintų pensijų grąžinimo sąlygos, tolesnė privataus pensijų kaupimo sistemos raida.

„Išskirčiau keletą projektų, kuriuos, tikrai norėtume, kad Seimas spėtų dar šioje kadencijoje apsvarstyti ir priimti. Visų pirma tai įstatymai, susiję su pensijų reforma. Tai yra įstatymai, kurie jau pradėti svarstyti Seime, kurie apibrėžtų ir privataus kaupimo sistemos tolesnę raidą, ir kartu apibrėžtų ir kitus dalykus, susijusius su visa pensijų sistema. Tokie įstatymai yra svarbūs ilgalaikei visos Lietuvos perspektyvai“, – pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo žurnalistams sakė Premjeras.

A. Kubilius pabrėžė, kad, net ir priėmus įstatymus, sumažintų pensijų kompensavimas turbūt nebūtų pradėtas iš karto, kadangi yra numatyta, kad šis kompensavimas neturi pakenkti valstybės finansų sistemai.

„Vyriausybė yra patvirtinusi koncepciją, kaip sumažintų pensijų kompensavimas turi būti vykdomas. Noriu priminti, kad labai aiškiai ir Konstitucinio Teismo, ir Vyriausybės yra apibrėžta, kad tas kompensavimas negali vėl sukurti papildomų problemų šalies finansų sistemai. Ir todėl į tai turime žiūrėti labai atidžiai, labai aiškiai įvardinti finansinius valstybės parametrus, kuriems esant galima pradėti kompensavimą. Turiu omenyje deficitą, valstybės skolos dydžius. Todėl pats kompensavimo svarstymas ir mechanizmas atitinkamai turės būti suderintas su iššūkiais valstybės finansų sistemai“, – aiškino Premjeras.

Kokia tiksliai bus pensijų kompensavimo sistema ir kada kompensavimas bus pradėtas, anot Premjero, bus apibrėžta pateikus teisės aktų projektus.

Taip pat, pasak A. Kubiliaus, Seimas turėtų spėti priimti dar keletą ilgai svarstomų įstatymų projektų.

„Norėtume matyti, kad Seimas užbaigtų įstatymų projektus, susijusius su teritorijų planavimu, susijusius su valstybės turto centralizuotu valdymu. Tai yra tie įstatymų projektai, kurie buvo ilgai ruošti, ilgai svarstomi Seime, ir tikrai galėtų būti baigti svarstyti dar šioje Seimo kadencijoje. Lygiai taip pat norėtume matyti pažangos svarstant Darbo kodekso lankstumo įstatymų projektus“, – dėstė Vyriausybės vadovas.

Be to, A. Kubilius sakė norintis, kad diskusijos Seime dėl šilumos ūkio reformos prasidėtų dar iki naujo Seimo rinkimų, net jeigu tam reikalingų įstatymų ir nebus spėta priimti.

„Norėtume, kad Seime prasidėtų diskusijos dėl šilumos ūkio pertvarkos įstatymų projektų, suprasdami, kad tokios diskusijos gali trukti ir šiek tiek ilgiau, ir neplanuodami iki Seimo rinkimų tokių įstatymų priėmimo. Bet pati diskusija būtų labai vertinga“, – teigė Premjeras.

Pasak Vyriausybės vadovo, dėl laiko stokos nerealu, kad Seimas spėtų priimti visus norimus įstatymų projektus – šiam Seimui dirbti liko vos kelios savaitės.

„Šio Seimo darbe iki Seimo rinkimų yra likę faktiškai trys savaitės darbo, kadangi Seimas pradės dirbti rugsėjo 10 d., o rinkimai – spalio 14 d. Paprastai per mėnesį viena savaitė dar būna be posėdžių, taigi turime tris savaites, maždaug šešias dienas posėdžių. Akivaizdu, kad tokiu atveju galimybės iki Seimo rinkimų priimti visus pageidaujamus priimti įstatymų projektus tikrai yra nerealios“, – sakė A. Kubilius.