Verslas

2014.02.25 14:48

B. Bernanke rašys knygą apie kovą su recesija

ELTA2014.02.25 14:48

Buvęs JAV federalinio atsargų banko vadovas Benas Bernanke planuoja parašyti knygą apie savo darbą JAV centriniame banke nuo 2002 iki 2014 metų. Apie tai pirmadienį pranešė „Associated Press“ remdamasi pačiu B. Bernanke, kuris šiuo metu dirba Vašingtono Brukingo institute.

Buvęs JAV federalinio atsargų banko vadovas Benas Bernanke planuoja parašyti knygą apie savo darbą JAV centriniame banke nuo 2002 iki 2014 metų. Apie tai pirmadienį pranešė „Associated Press“ remdamasi pačiu B. Bernanke, kuris šiuo metu dirba Vašingtono Brookings institute.

Pasak finansininko, pagrindinį dėmesį jis ketina skirti kovai su 2008 m. finansinės krizės padariniais ir visų pirma – recesija.

„Aš noriu, kad žmonės suprastų, ką konkrečiai mes žinojome, kai gaudavome informaciją, kaip priimdavome sprendimus ir ką darėme kovoje su ekonominiu neapibrėžtumu“, – sakė B. Bernanke.

B. Bernanke būsimas honoraras neatskleidžiamas, bet jo pirmtakas JAV federalinio atsargų banko vadovo poste – Alanas Greenspanas – 2007 metais už savo knygą gavo per 8 mln. dolerių. Artimiausiu metu B. Bernanke surengė susitikimus su leidėjais.

Finansininkas šią knygą planuoja rašyti metus. Buvęs JAV centrinio banko vadovas nusprendė rašyti ją savarankiškai. Būsimoji knyga – ne pirmoji B. Bernanke biografijoje. 2012 metas jis publikavo tyrimą-studiją „Federalinis rezervas ir finansinės krizė“, kuris parašytas remiantis jo paskaitomis Džordžo Vašingtono universitete. 2000 metais B. Bernanke paskelbė rinkinį „Esė apie Didžiąją Britaniją“, kuri jį kaipmat išgarsino.

Kovoje su recesija JAV federalinis atsargų bankas naudojo novatorišką „kiekybinio švelninimo“ politiką, tai yra, bazinė palūkanų norma buvo sumažinta iki rekordiškai žemo lygio, be to, ryžtasi drastiškoms intervencijoms akcijų rinkoje. B. Bernanke veiksmus kritikavo JAV liberalai, vadindami juos nepakankamais kovoje su nedarbu. Tuo metu konservatoriai nerimavo dėl didėjančios infliacijos. 2011 metais Teksaso valstijos gubernatorius Rick Perry viešai pavadino B. Bernanke išdaviku.

B. Bernanke vadovavo JAV centriniam bankui nuo 2006 iki 2014 m. pradžios, – šiame poste jis darbavosi tris savo kadencijas. 2014 m. vasarį B. Bernanke JAV federalinio atsargų banko vadovo poste pakeitė Janet Yellen.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt