Verslas

2015.09.08 13:45

V. Mazuronis: N. Cooperiui galima kelti bylą ir už melą

BNS2015.09.08 13:45

Buvęs Seimo komisijos „Snoro“ veiklai tirti vadovas, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis sako, kad, paaiškėjus informacijai apie kaltinimus bankrutavusio banko administratoriui Neilui Cooperiui dėl galbūt neteisėtai atliktų dviejų banko operacijų, kurių bendra suma siekia daugiau nei 1,2 mln. litų, gali būti keliama byla ir už galimai melagingus parodymus komisijai.

Buvęs Seimo komisijos „Snoro“ veiklai tirti vadovas, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis sako, kad, paaiškėjus informacijai apie kaltinimus bankrutavusio banko administratoriui Neilui Cooperiui dėl galbūt neteisėtai atliktų dviejų banko operacijų, kurių bendra suma siekia daugiau nei 1,2 mln. litų, gali būti keliama byla ir už galimai melagingus parodymus komisijai.

„Pasirodžius dabartinei informacijai žiniasklaidoje ir informacijai, kurią turi prokurorai, manau, tai jau yra skandalas“, – LNK Žinioms pirmadienį sakė V. Mazuronis.

Jis sakė, kad, prieš liudydamas parlamentinei komisijai, administratorius pasirašė pasižadėjimą, kad sakys tiesą ir liudydamas tikino, kad jokių nusižengimų nebuvo padaryta. „Snoro“ bankroto aplinkybes tiriančiai parlamentinei komisijai administratorius liudijo 2012 kovo mėnesį.

V.Mazuronis sakė, kad prieš skiriant N. Cooperį bankroto administratoriumi, buvo aiškinama, kad jis „krištolinės sąžinės žmogus“, turi tarptautinę patirtį, o už darbą jam buvo mokami dideli pinigai.

Kaip skelbta, Indėlių draudimo fondas pranešė, jog komitetas kreipėsi į administratorių, kad jis pasiaiškintų dėl jam keliamų kaltinimų.

„Pažymime, kad šiai dienai jokių teismo sprendimų dėl bankroto administratoriaus nusikalstamos veikos nėra“, - teigiama išplatintame pranešime.

Dvejus metus dirbantis ir netrukus iš pareigų pasitrauksiantis tarptautinės konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper“ atstovas įtariamas galbūt neteisėtai atlikęs dvi banko operacijas.

Įtariama, kad bent viena jų susijusi su buvusios Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino įmone “Novotersa“ ("NT Baltija"), kai 2012 metų sausio 6 dieną - „Snoras“ padengė dalį „Novotersos“ paskolos, iš jos specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų.

Be to, pasak žiniasklaidos, bankas 2012 metų spalio 10-ąją bendrovei „AviaAM B03“ leido iš atsiskaitomosios sąskaitos nurašyti 1,277 mln. litų paskolai padengti. Įmonė per akcininkus yra susijusi su verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmone „Avia Solutions Group“.

Tokiu būdu dvejomis operacijomis galėjo būti padaryta 1,233 mln. litų žalos - tai yra skirtumas tarp draudžiamos indėlio sumos, kuri siekia 345 tūkst. litų, ir operacijos vertės.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė praėjusį penktadienį BNS patvirtino, jog šių metų sausio 16 dieną pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo ir turto iššvaistymo N. Cooperiui  surašytas pranešimas apie įtarimą, įtariant jį padarius nusikalstamas veikas, numatytas baudžiamajame kodekse.

„Įtarime nurodyta turtinė žala, galimai padaryta dėl dviejų neteisėtų bankinių operacijų, viršija 1,2 mln. litų“, – teigė ji.

Pasak jos, N. Cooperis buvo kviestas atvykti apklausai, kur jam turėjo būti pareikšti įtarimai, tačiau vasario 20 dieną jis pranešė, kad šiuo metu yra išvykęs iš Lietuvos.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra sakęs, jog „Snoras“ nacionalizavimo neatliko indėlio ir paskolos užskaitų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.