Verslas

2015.09.08 13:45

„Snoro“ kreditoriai reikalauja N. Cooperio pasiaiškinti

BNS2015.09.08 13:45

Bankrutavusio banko „Snoras“ kreditorių komitetas prašo banko administratoriaus Neilo Cooperio pasiaiškinti dėl galbūt neteisėtai atliktų dviejų banko operacijų, kurių bendra suma siekia daugiau nei 1,2 mln. litų.

Bankrutavusio banko „Snoras“ kreditorių komitetas prašo banko administratoriaus Neilo Cooperio pasiaiškinti dėl galbūt neteisėtai atliktų dviejų banko operacijų, kurių bendra suma siekia daugiau nei 1,2 mln. litų.

Indėlių draudimo fondas pranešė, jog komitetas kreipėsi į administratorių, kad jis pasiaiškintų dėl jam keliamų kaltinimų.

„Pažymime, kad šiuo metu jokių teismo sprendimų dėl bankroto administratoriaus nusikalstamos veikos nėra“, – teigiama išplatintame pranešime.

Dvejus metus dirbantis ir netrukus iš pareigų pasitrauksiantis tarptautinės konsultacijų bendrovės „Zolfo Cooper“ atstovas įtariamas galbūt neteisėtai atlikęs dvi banko operacijas.

Įtariama, kad bent viena jų susijusi su buvusios Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sūnaus Gedimino įmone „Novotersa“ („NT Baltija“), kai 2012 metų sausio 6 dieną „Snoras“ padengė dalį „Novotersos“ paskolos, iš jos specialiosios sąskaitos pervesdamas 645,803 tūkst. litų.

Be to, pasak žiniasklaidos, bankas 2012 metų spalio 10-ąją verslininko Gedimino Žiemelio kontroliuojamai „Avia Solutions Group“ įmonei „AviaAM B03“ leido iš atsiskaitomosios sąskaitos nurašyti 1,277 mln. litų paskolai padengti.

Taip dvejomis operacijomis galėjo būti padaryta 1,233 mln. litų žalos – tai yra skirtumas tarp draudžiamos indėlio sumos, kuri siekia 345 tūkst. litų, ir operacijos vertės.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė praėjusį penktadienį BNS patvirtino, jog šių metų sausio 16 dieną pradėtame ikiteisminiame tyrime dėl galimo tarnybos pareigų neatlikimo ir turto iššvaistymo N. Cooperiui  surašytas pranešimas apie įtarimą, įtariant jį padarius nusikalstamas veikas, numatytas baudžiamajame kodekse.

„Įtarime nurodyta turtinė žala, galimai padaryta dėl dviejų neteisėtų bankinių operacijų, viršija 1,2 mln. litų“, – teigė ji.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas yra sakęs, jog „Snoras“ nacionalizavimo neatliko indėlio ir paskolos užskaitų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.