Verslas

2014.02.21 16:10

„Rosselchoznadzor“ kitą savaitę atsiųs specialistus į Lietuvą ir Lenkiją

BNS 2014.02.21 16:10

Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) kitą savaitę atsiųs specialistus į Lietuvą ir Lenkiją, kad įvertintų afrikinio kiaulių maro plitimo padėtį.

Rusijos veterinarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) kitą savaitę atsiųs specialistus į Lietuvą ir Lenkiją, kad įvertintų afrikinio kiaulių maro plitimo padėtį.

Savo ruožtu Europos Komisijos (EK) deleguoti veterinarijos ekspertai kitą savaitę lankysis Rusijos gyvūnų apsaugos moksliniame tyrimų institute, kur jie bus supažindinti su Rusijos patirtimi kovojant su šia kiaulėms ir šernams mirtina liga, pranešė „Rosselchoznadzor“.

Toks susitarimas pasiektas „Rosselchoznadzor“ vadovo Sergejaus Dankverto ir EK Sveikatos apsaugos ir vartotojų teisių gynimo generalinio direktorato vadovės Paolos Testori Coggi derybose, kurios įvyko penktadienį Maskvoje.

Derybose taip pat sutarta kreiptis į Tarptautinį epizootijos biurą su prašymu afrikinį kiaulių marą įtraukti į sąrašą ligų, kurių užkratą turinti šalis privalėtų aiškiai nustatyti ligos apimtus regionus, iš kurių eksportas būtų draudžiamas, ir liga neapkrėstus regionus, iš kurių eksportas būtų leidžiamas.

Pasak „Rosselchoznadzor“ atstovo, P.T.Coggi sutiko, kad tai leistų atnaujinti eksportą į Rusiją į Europos Sąjungos valstybių, kuriose afrikinio kiaulių maro nėra, ir tai būtų šios ligos prevencijos priemonė.

Vasario pradžioje Lietuvoje nušautuose šernuose radus maro užkratą, Rusija uždraudė kiaulių ir kiaulienos importą iš visos ES.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.