Verslas

2015.09.08 13:45

Taksistai protestu prašė sudrausminti šiuo verslu užsiimančius nelegalus

ELTA2015.09.08 13:45

Dešimtys taksi automobilių ketvirtadienį garso signalais prie Prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo siekė atkreipti valdžios atstovų dėmesį į didelius mastus įgavusią nelegalią taksi veiklą.

Dešimtys taksi automobilių ketvirtadienį garso signalais prie Prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo siekė atkreipti valdžios atstovų dėmesį į didelius mastus įgavusią nelegalią taksi veiklą.

„Nelegalus verslas atima beveik pusę rinkos. Mes prašome sudrausminti ir užkirsti kelią nelegaliam taksi verslui“, – naujienų agentūrai ELTA sakė vienas akcijos organizatorių, Vežėjų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkas Petras Grėbliauskas.

Pasak profsąjungos pirmininko, labiausiai šios problemos sprendimas priklauso nuo Susisiekimo ministerijos, kuri rengia teisės aktus, reglamentuojančius taksi verslo veiklą.

„Pavyzdžiui, ji leido ne tik taksi firmoms, bet ir privatininkams samdyti savo automobilį. Tai yra iškreipta forma, yra apeinančių šį įstatymą, nesumokančių mokesčių, o mūsų taksistai dėl to kenčia“, – sakė P. Grėbliauskas.

Taksistus atstovaujančiai profsąjungai užkliūna ir tai, kad Vilniuje atsirado konkurentas, kuris gauna dotacijų ir dirba lengvatinėmis sąlygomis. Vežėjų profsąjungos pirmininkas turėjo mintyje savivaldybės įmonę „Vilnius veža“.

„Manau, sudarysime darbo grupę ir eisime į Susisiekimo ministeriją taisyti norminius aktus, ir sureguliuoti sistemą, vadovaujantis protingumo, teisingumo ir sąžiningumo kriterijais“, – sakė P. Grėbliauskas.

To reikalaudama profesinė sąjunga „Solidarumas“ bei Vežėjų profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė taksi vairuotojų protesto akciją.

30 automobilių kolona lėtai važiavo Vilniaus miesto gatvėmis, dešimčiai minučių stabteldami prie Prezidentūros, Vyriausybės ir Seimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.