Verslas

2015.02.12 21:36

Popierinių autobusų bilietų neliks ir Klaipėdoje

Milda Skiriutė, Diena.lt2015.02.12 21:36

Vilnius ir Kaunas jau atsisakė popierinių miesto autobusų bilietų, kuriuos pakeitė elektroniniai. Klaipėda keisti tvarkos dar neskuba, nors neabejojama, kad ateityje ir uostamiestyje popierinių bilietų neliks. 

Vilnius ir Kaunas jau atsisakė popierinių miesto autobusų bilietų, kuriuos pakeitė elektroniniai. Klaipėda keisti tvarkos dar neskuba, nors neabejojama, kad ateityje ir uostamiestyje popierinių bilietų neliks.

Pirmasis popierinius miesto autobusų bilietus elektroniniais pakeitė Kaunas. Nauja tvarka čia įsigaliojo nuo liepos 1 dienos.

Vilniuje popierinių bilietų atsisakyta nuo trečiadienio. Pasikeitusi tvarka sostinėje sukėlė tikrą sumaištį. Kai kuriuose kioskuose elektroninių bilietų nebuvo galima nusipirkti, o popierinių pardavimas sustabdytas.

Keleiviai, neturintys terminuoto ar anksčiau nenusipirkę bilieto, popierinius bilietus turėjo įsigyti autobuse iš vairuotojų. Šie yra gerokai brangesni nei kioske. Problemų kėlė ir stringanti sistema.

Nors Klaipėda pirmoji įdiegė elektroninius bilietus, atsisakyti popierinių neskubama.

Pasak viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktoriaus Gintaro Neniškio, kada uostamiestyje nebeliks popierinių „talonėlių“ priklausys nuo miesto tarybos apsisprendimo.

„Diegdami elektroninio bilieto sistemą esame įsipareigoję, kad ateityje popierinių bilietų nebeliks. Tačiau termino, per kurį jie turi išnykti, nėra numatyta“, – tvirtino vadovas.

Šiuo metu miesto autobusais galima važiuoti ir naudojantis popieriniais, ir elektroniniais kartiniais bei terminuotais bilietais.

„Yra dalis žmonių, kurie naudojasi tik popieriniais. Elektroniniai jiems kelia daug klausimų. Tokių žmonių visada bus. Todėl prie naujovių reikia pereiti pamažu“, – teigė direktorius.

Siekiant, kad daugiau žmonių naudotųsi elektroniniais bilietais, jie yra 20 centų pigesni nei popieriniai. Pirmieji kainuoja 1,80 lito, antrieji – 2 litus.

Klaipėdoje 66 proc. keleivių naudojasi terminuotais elektroniniais bilietais. Likusiesiems parankesni popieriniai ir kartiniai elektroniniai. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt