Verslas

2014.02.17 23:15

Palangiškiai privalės rūšiuoti atliekas

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.17 23:15

Klaipėdos regione dalį į sąvartyną vežtų atliekų pradėjus deginti, aplinkinėms savivaldybėms gerokai pabrango jų atvežimas. Palangos valdžia padidėjusių sąnaudų perkelti ant gyventojų pečių sako kol kas neketinanti, bet atliekas žmonės turės labai rūšiuoti.

Klaipėdos regione dalį į sąvartyną vežtų atliekų pradėjus deginti, aplinkinėms savivaldybėms gerokai pabrango jų atvežimas. Palangos valdžia padidėjusių sąnaudų perkelti ant gyventojų pečių sako kol kas neketinanti, bet atliekas žmonės turės labai rūšiuoti.

Rinkliavos dydis gyventojams ir įmonėms už atliekų tvarkymą Palangoje buvo patvirtintas, kai išvežti toną į sąvartyną kainavo 55 litus. Nuo šių metų vadinamasis sąvartyno vartų mokestis už toną šiukšlių išaugo iki 125 litų. Pernai iš kurorto į sąvartyną išvežta apie 14 tūkst. tonų atliekų. Tiek išaugus jų tvarkymo sąnaudoms, šiemet Palanga pritrūktų beveik milijono litų.

„Be abejonės, tai turėtų būti ant gyventojų pečių, bet žinote – visą laiką lengviausia yra pakelti mokestį. Tačiau šį kartą mes ieškome kitų sprendimų. Nupirkom 1000 konteinerių privatiems namams. Žmonės, manau, geranoriškai supras, kad reikia padėti miestui, reikia rūšiuoti atliekas, nes dėl to jiems nebus keliamas mokestis“, – sako Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Konteinerius antrinėms žaliavoms rūšiuoti individualiuose namuose gyvenantiems palangiškiams ir šventojiškiams planuojama pradėti dalinti kitą savaitę. Tūkstančio neužteks, dar 700 žadama nupirkti gegužę. Ar pavyks sumažinti į sąvartyną išvežamų atliekų kiekį tiek, kad užtektų dabar surenkamų pinigų, neaišku.

„Prie daugiabučių konteineriai antrinėms žaliavoms stovi jau ketverius metus. Pirmais metais labai sunkiai ėjo šitas procesas – naujovė buvo. Kiekvienais metais vis geriau, o praėjusiais metais vasarą jau vežėme po 2 kartus per savaitę“, – pasakoja UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas Konstantinas Skierus.

Rūšiuoti atliekas ketina ir patys komunalininkai. Jie sako vasarą planuojantys pasistatyti mobilią atliekų rūšiavimo liniją, kurioje galėtų būti išskirstomos visos per sezoną Palangoje sukauptos šiukšlės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.