Verslas

2015.02.12 21:36

Pajūrio verslininkai teigia, kad meteorologai baido poilsiautojus

Palangiškiai šią vasarą griežia dantį ant meteorologų, kurie, pajūrio gyventojų manymu, „apsirinka“ prognozuodami savaitgalio orus. Meteorologai teisinasi, kad dėl to kaltas kintantis klimatas ir aplink Lietuvą susidarantys orų frontai. 

Palangiškiai šią vasarą griežia dantį ant meteorologų, kurie, pajūrio gyventojų manymu, „apsirinka“ prognozuodami savaitgalio orus. Meteorologai teisinasi, kad dėl to kaltas kintantis klimatas ir aplink Lietuvą susidarantys orų frontai.

Palangoje veikiančių viešbučių ir restoranų tinklo savininkas Edmundas Sakalauskas dėl tuštėjančio kurorto linkęs kaltinti būtent meteorologus.

„Šią vasarą pastebėjau, kad orai prognozuojami blogesni nei yra iš tiesų. Ir visą laiką – pajūrio nenaudai. Tai ne mano vieno nuomonė. Tokią tendenciją pastebėjo dažnas mano kolega, su kuriais susitinkame ir pasišnekame. Todėl daugelis lietuvių, peržvelgę orų prognozes, į pajūrį net nevažiuoja. Apsirikti gali visi, tačiau kodėl apsirinkama tik į vieną pusę? Gal tie sinoptikai orientuojasi į Kretingą? Ji nuo pajūrio nutolusi vos daugiau nei 10 kilometrų, tačiau orai ten labai skirtingi. Juk tuos debesis jūra nustumia toliau į žemyną ir pajūryje būna giedra, nors Kretingoje ir pliaupia lietus“, – teigė E. Sakalauskas.

Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus pritarė verslininko nuomonei.

„Mūsų rinka labai priklausoma nuo orų. Todėl aplinkinių regionų gyventojai jautriai reaguoja į nepalankias orų prognozes. Tuomet jie renkasi kitokį poilsį nei kelionę į pajūrį. Aš pats esu optimistas, sąmokslo teorijomis netikiu, tačiau tokią neigiamą Palangai tendenciją esu pastebėjęs“, – „Vakarų ekspresui“ prisipažino meras.

Orų prognozes internete pateikiančių tinklalapių atstovai teisinasi, kad dėl klaidų gali būti kaltas kintantis klimatas. O Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Meteorologinių prognozių skyriaus vedėja Vida Ralienė atmeta net ir tokią galimybę.

„Tegu tie palangiškiai pateikia faktus. Nežinau, apie kurį savaitgalį jie kalba. Jei pasakytų konkrečią dieną, tikrintume, analizuotume. Be to, atskirai Palangai mes prognozių nesudarinėjame. Pateikiame visam regionui. Tačiau esu įsitikinusi, kad poilsiautojai į Palangą nevažiuoja visai ne dėl orų“, – kaltinimus atmetė V. Ralienė.

Meteorologinių prognozių tinklalapio „Gismeteo“ Lietuvoje vadovas Kęstutis Petkevičius juokiasi iš palangiškių priekaištų.

„Specialiai pajūrio nežlugdome. Niekas nenori specialiai gadinti savo įvaizdžio. Tačiau mūsų prognozės ne visuomet tikslios būna dėl susiformavusių aplink Lietuvą orų frontų. Juk šiemet visa vasara permaininga – ir lietus, ir kaitra, ir apsiniaukę gali būti tą pačią dieną. Kai frontai maišosi, negalime prognozuoti ilgesniam nei trijų dienų laikotarpiui, nors paprastai stengiamės pateikti 10 dienų prognozes“, – teisinosi K. Petkevičius.