Verslas

2014.02.17 16:35

A. Butkevičius: apie naujus mokesčius nebūtume net kalbėję, jei ne finansiniai reikalavimai

ELTA 2014.02.17 16:35

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius įsitikinęs – apie papildomus mokesčius net nebūtų buvę kalbos, jei ant šios Vyriausybės pečių nebūtų užkrauti papildomi finansiniai rūpesčiai, kuriuos būtina išspręsti.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius įsitikinęs – apie papildomus mokesčius net nebūtų buvę kalbos, jei ant šios Vyriausybės pečių nebūtų užkrauti papildomi finansiniai rūpesčiai, kuriuos būtina išspręsti.

Pasak Premjero, papildomų mokesčių reikia tam, kad būtų gautos lėšos atkurti per krizę sumažintas pensijas, o kito būdo tai padaryti paprasčiausiai nėra.

„Apie mokesčius niekas nebūtų kalbėjęs, jei mums nebūtų iškilę kai kurie papildomi finansiniai reikalavimai. Tai mes žinome ir to nereikia slėpti. Jei norime šiuos reikalavimus greičiau įgyvendinti, tai, savaime suprantama, ekonomikoje stebuklų nebūna. Aišku, kai kurie rekomendavo, kad galima būtų pasiskolinti ir visa tai išmokėti. Bet aš niekada su tokia mintimi nesutiksiu ir nesiruošiu tokiom priemonėm didinti nei valstybės skolos, nei fiskalinio deficito“, – pirmadienį kalbėjo A. Butkevičius.

Anot jo, labiausiai eskaluojamas automobilių mokesčio klausimas turėtų būti išspręstas kaip galima greičiau.

„Komisija, kuri ieškojo sprendimų, kaip galima greičiau išmokėti kompensacijas pensininkams, buvo sutarusi vieningai (dėl automobilių apmokestinimo. – ELTA). (...) Bet po to pasigirdo kitokios nuomonės. Manau, kad tikriausiai bus didžiulis prieštaravimas, nes artėja rinkimai. (...) Matau, kad šiuo metu mes baigsime šitą diskusiją, galbūt šios savaitės pabaigoje“, – LRT laidai „Laba diena, Lietuva“ sakė Ministras Pirmininkas.

A. Butkevičius kalbėjo, jog pasiūlymo įvesti automobilių mokestį Lietuva buvo sulaukusi tik įstojusi į Europos Sąjungą (ES).

„Rekomendacija buvo 2004 m. Tuo metu net buvo paruoštas įstatymo projektas, kuriame buvo aiškiai pasakyta, kad tas mokestis praktiškai yra visose ES šalyse. Jis yra paprasčiausiai administruojamas, be to, Lietuvoje ir keliai dar iki šiol nėra apmokestinami. Taigi dėl šių priežasčių buvo ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pasiūlymas“, – sakė jis.

Paklaustas, ką mano apie pasiūlytą galimybę apmokestinti nesveiką maistą, Premjeras patikino, kad to padaryti nėra įmanoma.

„Jei produkte nėra alkoholio, akcizu tokios prekės nėra apmokestinamos. (...) Nors ir kai kurie specialistai aiškina, kad jie yra nesveiki ar žalingi, jie negali būti apmokestinti akcizo mokesčiu“, – sakė A. Butkevičius.

ELTA primena, kad Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį paskelbė, kad pritaria siūlymui apmokestinti nesveiką maistą – traškučius, vaisvandenius ir energinius gėrimus. Tokį siūlymą, kuris esą leistų neįvesti automobilio mokesčio, pateikė Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis.