Verslas

2014.02.17 12:51

Estijos policija pažabos galimai nelegalią prekybą bitkoinais

ELTA 2014.02.17 12:51

Estijos valdžios institucijos ėmėsi priemonių pažaboti galimai nelegalius mainus virtualia valiuta bitkoinais šalies viduje. Apie tai praneša naujienų portalas news.err.ee.

Estijos valdžios institucijos ėmėsi priemonių pažaboti galimai nelegalius mainus virtualia valiuta bitkoinais šalies viduje. Apie tai praneša naujienų portalas news.err.ee.

Interneto tinklapyje btc.ee, kuris organizavo prekybą bitkoinais, šiuo metu skelbiama žinutė, patarianti savo vartotojams „laikinai nutraukti finansinę veiklą dėl Estijos policijos grasinimų“.

Svetainės operatorius Otto de Voogdas portalui pranešė gavęs elektroninių laiškų, kuriuose Estijos finansinės priežiūros pareigūnai pagal Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo nuostatas pareikalavo „klientų ID kortelių ir vidaus prekybos reguliavimo įstatų kopijų“ bei įrodymų, kad btc.ee įregistruota kaip prekiautoja valiutomis.

Laiškuose nurodoma, kad jei šie prašymai nebus patenkinti, O. De Vogdo laukia 32 tūkst. eurų bauda, galimas ir trejų metų įkalinimas.

„Policija niekam negrasino, kaip tai teigia O. de Vogdas, – nurodė Estijos policijos atstovas spaudai Aivaras Paulas. – Pokalbio su O. de Vogdu metu mes tiesiog pabrėžėme, kad be atitinkamos registracijos, kurios reikalauja Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas, finansinių paslaugų teikimas gali tapti nelegalios ekonominės veiklos pagrindu. Alternatyvios valiutos prekybos paslaugų tiekėjas privalo būti tinkamai registruotas, kaip to reikalauja įstatymas“.

2009 m. įvestos virtualios valiutos nereguliuoja oficialios priežiūros institucijos. Asmenys, perkantys ar naudojantys tokias valiutas, prisiima visą su jomis susijusią riziką, prekyba šiuo metu nėra reglamentuota Europos Sąjungos nuostatomis.