Verslas

2012.08.17 18:19

Kauno valdžia kelia papildomas sąlygas dėl elektrinės pardavimo

Jūratė Anilionytė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.08.17 18:19

Kauno savivaldybė kelia papildomus reikalavimus dėl „Gazprom“ valdomos Kauno termofikacijos elektrinės pardavimo. 

Kauno savivaldybė kelia papildomus reikalavimus dėl „Gazprom“ valdomos Kauno termofikacijos elektrinės pardavimo.

Nors tokiam Rusijos dujų milžinės sprendimui po derybų jau pritarė „Kauno energijos“ valdyba ir stebėtojų taryba, po penktadieninio akcininkų susirinkimo meras pareiškė, kad išsiderėta per mažai, praneša LRT Televizijos naujienų laida „Šiandien“.

Apie planus parduoti 99,5 proc. Kauno termofikacijos elektrinės akcijų „Gazprom“ paskelbė balandžio viduryje. Teigta, kad jas įsigytų smulkioji elektrinės akcininkė – Rimando Stonio vadovaujama bendrovė „Clement Power Venture“.  Tam devynerius metus elektrinę valdęs „Gazprom“ turi gauti „Kauno energijos“, kurios pagrindinis akcininkas yra savivaldybė, sutikimą.

Bendrovės valdyba ir stebėtojų taryba „Gazprom“ planams parduoti akcijas pritarė prieš kelias dienas, tačiau penktadienį uždarame akcininkų susirinkime savivaldybė pateikė savų reikalavimų. Kol apie akcininkų susirinkimo sprendimus nepaskelbta Vertybinių popierių biržoje, susirinkime dalyvavęs meras apie juos gali kalbėti abstrakčiai.

„Mano giliu įsitikinimu, buvo pažeistas viešasis interesas. Šiose derybose buvo galima pasiekti kur kas daugiau negu pasiekė ir aprobavo „Kauno energijos“ valdyba, o patvirtino ir stebėtojų taryba“, – teigė Kauno meras Andrius Kupčinskas.  

Skelbiama, esą „Kauno energijos“ valdyba už leidimą parduoti akcijas išsiderėjo, kad naujasis termofikacijos elektrinės šeimininkas į miesto šilumos ūkio infrastruktūrą investuotų 10 mln., o į naują biokuro katilinę – 300 mln. litų. Taip pat pakeista laidavimo sutartis, „Kauno energija“ iš elektrinės dar trejus metus pirktų 50 proc. šilumos, o ne 80 proc. kaip dabar.

Stebėtojų tarybos pirmininkas sako, kad savo sąlygas savivaldybei kelti greičiausiai per vėlu.

„Kauno energijos“ stebėtojų taryba ir „Kauno energijos“ valdyba veikė savo įgaliojimų rėmuose ir jau yra sprendimai padaryti. Klausimas yra toks: tarsimės su teisininkais, ar juos galima mėginti atšaukti. Jeigu negalima, tai panašu, kad traukinys yra nuvažiavęs“, – teigė „Kauno energijos“ Stebėtojų tarybos pirmininkas Rytis Šatkauskas.

su teisininkai žada tartis ir meras, neigiantis opozicijos kaltinimus, kad jis specialiai vilkina elektrinės pardavimą. Esą per skubiai sprendimus priėmusi „Kauno energijos“ valdyba viršijo įgaliojimus.

Rusijos žiniasklaida anksčiau yra skelbusi, kad „Gazprom“ savo akcijas ketina parduoti už 116 mln. litų. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt