Verslas

2014.02.14 20:56

Vyriausybėje – paskutiniai dujų ūkio pertvarkos žingsniai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.14 20:56

Vyriausybė žengė paskutinius Lietuvos dujų ūkio pertvarkymo pagal trečiąjį energetikos paketą žingsnius.

Vyriausybė žengė paskutinius Lietuvos dujų ūkio pertvarkymo pagal trečiąjį energetikos paketą žingsnius.

Ministrų kabineto sprendimu, vien tik valstybės rankose turinčios likti dujų perdavimo bendrovės „Amber Grid“ akcijas Energetikos ministerija perduos specialiai įkurtai bendrovei „Epso-G“, o valstybės turimas 17 proc. „Lietuvos dujų“  akcijų paketas po kurio laiko bus perduotas  dabar finansų ministerijai priklausančiai „Lietuvos energijos“ grupei.

Pasak energetikos ministro Jaroslavo Neverovičiaus, taip pagal trečiąjį energetikos paketą bus atskirta ir  dujų perdavimo bei skirstymo veiklos priežiūra. Be to, konkrečioms įmonėms bus lengviau tartis ir su didžiaisiais akcininkais – „Gazprom“ ir „E.ON Ruhrgas“ dėl jų turimų akcijų išpirkimo.

Nors po premjero susitikimo su „Gazprom“ vadovu skelbta, kad Rusijos koncernas  pretenzijų dėl trečiojo energetikos paketo įgyvendinimo neturi, neoficialiai kalbama, kad visiškai trauktis iš magistralinius dujotiekius valdančios „Amber Grid“ „Gazprom“ nenorėtų,  „E.ON Ruhrgas“ ketinimai kol kas irgi neaiškūs.

„Energetikos ministerija tampa perdavimo bloko – tiek elektros, tiek dujų sektoriuje prižiūrėtoja, o ta veikla, su kuria perdavimas neturėtų būti sujungtas – tai yra prekyba ir skirstymas.

Taigi, mes žiūrėsime perdavimą, t.y.  aukštos įtapos linijas ir dujotiekius , o finansų ministerija prižiūrės „Lietuvos energiją“, kuri vykdys veiklą prekyboje  ir skirstyme, taip pat ir dujose, kas yra nauja jų veikla.

Be abejo, tai pasitarnaus ta prasme, kad bus daugiau aiškumo, kas tas galimas partneris iš valstybės pusės, kalbant apie „Amber Grid“, tai bus „Epso-G“ , tai įmonė kuri kontroliuoja perdavimą, o „Lietuvos dujų“ atveju, tai „Lietuvos energija“ ir tas aiškumas žinoma tik į naudą“, – kalbėjo energetikos ministras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.