Verslas

2015.09.08 13:45

Darbą, atitinkantį išsimokslinimą, gauna mažiau nei pusė Ispanijos absolventų

Saulius Masalskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Ispanijos švietimo ministerija pateikė gana niūrią ataskaitą apie tai, kaip krizės ir didelio nedarbo sąlygomis sekasi įsidarbinti diplomus gavusiems Ispanijos aukštųjų mokyklų absolventams.

Ispanijos švietimo ministerija pateikė gana niūrią ataskaitą apie tai, kaip krizės ir didelio nedarbo sąlygomis sekasi įsidarbinti diplomus gavusiems Ispanijos aukštųjų mokyklų absolventams.

Ministerijas tyrimas parodė, kad net 40 proc. Ispanijos – vienos iš didžiausių ir turtingiausių Europos Sąjungos šalių – absolventų dirba darbą, kuris reikalauja gerokai mažesnės kvalifikacijos, nei jie įgijo aukštosiose mokyklose.

Pagal statistinius duomenis, gavę diplomus, po vienerių metų tik 48 proc. ispanų gauna darbą, kuris atitinka jų išsimokslinimą. Ir net jei jie tokį darbą turi, uždirba mažiau kaip 1,5 tūkst. eurų. Tai yra mažiau nei 5 tūkst. litų euro zonai priklausančioje šalyje.

Kiti maždaug 28 proc. išvis dirba nekvalifikuotą darbą, apie ketvirtis absolventų gauna darbą, kuriam šiokia tokia kvalifikacija reikalinga. Bet po kelerių metų jų padėtis vis dėlto pagerėja. Tada jau apie 60 proc. jaunų ispanų gydytojų, inžinierių ar mokytojų susiranda darbą pagal diplomą, bet apie 18 proc. taip ir lieka dirbti nekvalifikuotų fizinių darbų.

Galiausiai Švietimo ministerijos išvadose nurodyta, kad diplomas vis dėlto suteikia daugiau galimybių įsidarbinti. Bendras nedarbo lygis krizės prislėgtoje Ispanijoje yra maždaug 25 proc. – tarp diplomuotų ispanų darbo neturi kiek daugiau nei 15 proc.  Statistika taip pat parodė, kad daugiau darbų randa techninių specialybių absolventai, o nuosavą verslą sukuria labai nedaug jaunų ispanų – maždaug 7 proc. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.