Verslas

2014.02.14 15:40

Politinė taryba svarsto, kaip kompensuoti pensijas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.14 15:40

Šiuo metu valdančiųjų Politinė taryba svarsto darbo grupės siūlymus, kaip kompensuoti per krizę sumažintas pensijas.

Šiuo metu valdančiųjų Politinė taryba svarsto darbo grupės siūlymus, kaip kompensuoti per krizę sumažintas pensijas.

Siekiant gauti tam reikalingų papildomų pajamų, siūloma padidinti alkoholio akcizus bei įvesti naują automobilių mokestį. Iš to tikimasi surinkti 300 milijonų litų papildomų pajamų per metus. Alkoholio akcizai didėtų nuo kitų metų, o automobilių mokesčius reikėtų susimokėti šiemet. Tokius siūlymus viešai pristatė Finansų ministras Rimantas Šadžius, tačiau valdantieji nėra vieningi dėl šių mokesčių.

Pensininkų organizacijų atstovai jau pareiškė, kad jie susirūpinę dėl visuomenės supriešinimo, ir primena, kad atkuriant atlyginimus teisėjams ir valdininkams, nauji mokesčiai nebuvo įvedami.

Darbo grupės siūlymams dar turi pritarti valdančiųjų Politinė taryba, vėliau – Vyriausybė ir Seimas. Valdantieji skaičiuoja, kad pensijoms kompensuoti reikės daugiau nei 400 milijonų litų. Šiemet planuojama kompensuoti apie 90 milijonų, o kita suma bus kompensuota 2015–2016 metais.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė nepritaria automobilių apmokestinimui, kurį siūlo finansų ministras, o alkoholio akcizų didinimą remia, nes Lietuva Europos Sąjungai įsipareigojo juos kelti.

Tuo metu valdančiosios koalicijos partnerės „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Rolanads Paksas sako, kad automobilių mokestis kol kas – tik tuščios kalbos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.