Naujienų srautas

Verslas2014.02.13 16:19

V. Jukna: Rusijos ministras teigiamai įvertino kiaulių maro prevenciją

BNS 2014.02.13 16:19

Rusijos žemės ūkio ministras teigiamai įvertino Lietuvos priemones, siekiant užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui, teigia Lietuvos ministras. Pasak Vigilijaus Juknos, dėl kiaulienos eksporto į Rusiją draudimo panaikinimo turės spręsti Briuselis ir Maskva.

Rusijos žemės ūkio ministras teigiamai įvertino Lietuvos priemones, siekiant užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui, teigia Lietuvos ministras. Pasak Vigilijaus Juknos, dėl kiaulienos eksporto į Rusiją draudimo panaikinimo turės spręsti Briuselis ir Maskva.

„Pristatėme, kokių ėmėmės ir kokių ruošiamės imtis priemonių prieš marą. Džiugu, kad Rusijos žemės ūkio ministras išreiškė teigiamą požiūrį, kad Lietuvos Žemės ūkio ministerija ir Veterinarijos tarnyba ėmėsi tinkamų priemonių“, – BNS telefonu iš Maskvos sakė V.Jukna, susitikęs su Nikolajumi Fiodorovu.

Tačiau po susitikimo, kuriame dalyvavo ir Veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius, nėra daugiau aiškumo dėl kiaulienos eksporto draudimo panaikinimo. Pasak V.Juknos, apie eksporto į Rusiją perspektyvas sudėtinga kalbėti.

„Perspektyvos - tai daugiau Europos Sąjungos reikalas. Eksportas nėra vien mūsų kompetencija. [...] Rusijos ministro požiūris yra toks, kad tiesiog vadovaujamasi teise ir pagal ją sustabdytas eksportas“, – aiškino V. Jukna.

Kitą savaitę Briusleyje afrikinio kiaulių maro klausimą Lietuva kels ES žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų tarybos posėdyje, kur dalyvaus ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaras Dacianas Ciolosas ir veterinariją kuruojantis ES sveikatos komisaras Tonio Borgas.

Lietuvoje nušautuose šernuose radus maro užkratą, praėjusią savaitę Rusija uždraudė kiaulių ir kiaulienos importą iš visos Europos Sąjungos. EK tai pavadino neproporcinga priemone bei paragino Rusiją pradėti konstruktyvias derybas.

ES dėl afrikinio kiaulių maro prieš kelerius metus taip pat uždraudė kiaulienos importą iš Rusijos.

Pernai per 11 mėnesių iš Lietuvos į Muitų sąjungos valstybes išvežta beveik 300 veislinių kiaulių, 8 tūkst. tonų kiaulienos, 3 tūkst. tonų dešrų, 1,8 tūkst. tonų  kitų kiaulienos gaminių. Per metus Lietuva visose rinkose parduoda apie 1 mln. kiaulių.

ES kasmet į Rusiją eksportuodavo 500 tūkst. tonų kiaulienos, arba 30 proc. viso mėsos eksporto.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi