Naujienų srautas

Verslas2014.02.13 10:10

Grįžta auksiniai laikai darbuotojams

Erika Fuks, DELFI.lt 2014.02.13 10:10

Šiemet realus darbo užmokestis augs lėčiau nei pernai, prognozuoja vadovų nuomonių apklausą atlikusi Lietuvos pramonininkų konfederacija. Visgi augimas prognozuojamas, o jį lems stiprėjanti įtampa darbo rinkoje.

Šiemet realus darbo užmokestis augs lėčiau nei pernai, prognozuoja vadovų nuomonių apklausą atlikusi Lietuvos pramonininkų konfederacija. Visgi augimas prognozuojamas, o jį lems stiprėjanti įtampa darbo rinkoje.

Skaičiuojama, kad realus darbo užmokestis šiemet Lietuvoje turėtų paaugti 2,5 proc. Tai rodo Apdirbamosios pramonės lūkesčių indeksas, kuris šiemet pirmą ketvirtį yra 2 proc. punktais didesnis nei pernai.

Lietuvos statistikos departamentas skelbė, kad pernai realus darbo užmokestis padidėjo 3,7 proc.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos analitikas Aleksandras Izgorodinas paaiškino, kodėl šiemet realiam atlyginimui prognozuojamas mažesnis augimas: „Pernai nemaža dalimi vidutinio darbo užmokesčio augimą lėmė du veiksniai: atsigaunanti ekonomika ir padidintas minimalus atlyginimas, o infliacija buvo pakankamai nedidelė.“

Tikimasi, kad ir šiais metais infliacija bus artima 2013 m. lygiui.

„Bent jau kol kas minimalus atlyginimas išlieka stabiliame lygyje, tad šiuo metu nėra vieno veiksnio, kuris pernai paskatino darbo užmokesčio augimą“, – mažesnio augimo prognozę paaiškino A. Izgorodinas.

Pasak jo, šiais metais atlyginimų augimą lems atsigaunanti ekonomika ir auganti įtampa darbo rinkoje.

„Dabar mes matome, kad įtampa darbo rinkoje vis labiau auga ir kalbant paprastai, mes einame labai panašia linkme kaip ir prieš krizę, tik, aišku, ne tokiais tempais. Ir prieš krizę, ir šiais bei kitais metais mes matysime, kad atlyginimų augimą lemia būtent įtampa darbo rinkoje“, – vardijo A. Izgorodinas.

Jis skaičiavo, jog darbo rinkoje trūks ne tik kvalifikuotų darbuotojų, bet ir apskritai darbuotojų.

„Pramonė jau porą metų mato, kad laisvų darbo vietų daugėja sparčiau negu auga užimtumas, tai reiškia, kad įmonės yra pasiruošusios priimti daugiau naujų darbuotojų, bet nepakankamai darbuotojų suranda, kurių kvalifikacija atitiktų įmonių lūkesčius“, – teigė A. Izgorodinas.

2013 m. pirmą ketvirtį pramonininkai konstatavo, jog metų pradžioje realus darbo užmokestis augo nuosaikiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi