Verslas

2014.02.12 15:07

Sutarė plėsti laivybą Nemune

LRT.lt2014.02.12 15:07

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos projektui, kuris leis plėsti laivybą Nemune, rašoma pranešime spaudai.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Susisiekimo ministerijos projektui, kuris leis plėsti laivybą Nemune, rašoma pranešime spaudai.

Pasitelkiant viešą ir privatų kapitalą, bus plečiama Marvelės krovininės prieplaukos Kaune infrastruktūra bei krovininė laivyba Nemune. Taip bus bandoma perkelti dalį transporto srautų iš sausumos ir sumažinti aplinkos taršą.

Pastačius krovininę Marvelės prieplauką, vandens transportas bus integruotas į bendrą šalies logistikos grandinę, pagerės krovininės laivybos sąlygos tarptautinės reikšmės vidaus vandens kelyje nuo Kauno iki Klaipėdos. Dalį krovinių perkėlus į baržas, sumažės automagistralės tarp Kauno ir Klaipėdos tarša.

Projekte numatoma, kad Marvelės krovininėje prieplaukoje privačiam subjektui, su kuriuo bus pasirašyta  iki 25 metų partnerystės sutartis, bus suteikiamas leidimas infrastruktūrai sukurti, remontui ir priežiūrai, baržų švartavimosi, krovinių krovimo, sandėliavimo, sandėlių nuomos ir kitoms susijusioms paslaugoms teikti.

Vyriausybės pranešime spaudai rašoma, kad projekto įgyvendinimas viešojo ir privataus sektorių partnerystės būdu yra efektyvesnis ir priimtinesnis, nes nereikalauja didelių viešojo sektoriaus pradinių investicijų, greičiau sukuriama reikiama infrastruktūra, didžioji dalis su projektu susijusios rizikos perduodama investuotojams.  

Projekto vertė – maždaug 350 tūkst. litų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt