Naujienų srautas

Verslas2014.02.12 16:11

Pradedami skirstyti ES paramos milijardai

Vyriausybė pradeda skirstyti daugiau nei 23 milijardus litų Europos Sąjungos paramos lėšų, kurias Lietuva iš struktūrinių fondų gaus per artimiausius šešerius metus.

Vyriausybė pradeda skirstyti daugiau nei 23 milijardus litų Europos Sąjungos paramos lėšų, kurias Lietuva iš struktūrinių fondų gaus per artimiausius šešerius metus.

Pasak finansų ministro Rimanto Šadžiaus, skirta svari suma ne tik leis realizuoti naujas idėjas, bet ir užtikrins jau vykdomų projektų tęstinumą, todėl siekiama kuo skubiau baigti visas būtinas procedūras, kad būtų galima vykdyti naujojo laikotarpio bendrijos investicijas.

Daugiausiai Europos Sąjungos investicijų skiriama tvaraus transporto pagrindinių tinklų infrastruktūrai – daugiau nei 4 milijardai litų. Taip pat skatinti energijos efektyvumo ir atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir naudojimą – tam skirta daugiau nei trys milijardai litų.

Taip pat lėšų skiriama aplinkosaugos, mokslinių tyrimams, plėtrai ir inovacijoms, darbo rinkai skatinti, remti smulkųjį ir vidutinį verslą. 2007–2013 metų laikotarpiu iš struktūrinių fondų Lietuvai buvo skirta daugiau kaip 23 milijardai litų.

Neturėtų būti dovana

Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, jog ES lėšos naujoje finansinėje perspektyvoje nebeturėtų būti dalijamos neatlygintinai. Ministras mano, jog dalis paramos turėtų būti grąžinama, taip plečiant lėšų panaudojimą.

„Mes turime rūpintis, kad Europos Sąjungos lėšos būtų efektyviai investuojamos. Šiandien Vyriausybėje mes patvirtinsime investicinę veiksmų programą naujam laikotarpiui, kurią derinsime su Europos Komisija. Ten vienas iš pagrindių akcentų, kad mes naujajame laikotarpyje turime nebarstyti pinigų – ne visi klausytojai turbūt žino, kad Europos Sąjungos parama dabar yra dalijama kaip dovanos – tai yra tu jos neturi grąžinti“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė R. Šadžius.

Anot jo, dalis ES paramos, pavyzdžiui, pastatams renovuoti, turėtų būti teikiama kaip grąžintina parama su labai nedidelėmis palūkanomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi