Verslas

2014.02.06 13:36

Kauno miesto taryba patvirtino 2014 metų biudžetą

ELTA 2014.02.06 13:36

Kauno politikai ketvirtadienį patvirtino Kauno miesto savivaldybės 2014 m. biudžeto pajamų plano projektą.

Kauno politikai ketvirtadienį patvirtino Kauno miesto savivaldybės 2014 m. biudžeto pajamų plano projektą.

Už balsavo 28 miesto tarybos bariai, prieš – 6, 3 susilaikė.

2014 m. Kauno biudžete tikimasi turėti 733,74 mln. litų pajamų. Asignavimai, kaip planuojama, pajamas viršys 60 mln. litų.

Nors vienas iš valdančiosios koalicijos narių buvęs Kauno meras Arvydas Garbaravičius pareiškė niekaip negaunantis tikslių duomenų apie ligšiolines savivaldybės skolas ir siūlė iš naujo sudaryti biudžeto planą, tačiau į tai nebuvo sureaguota.

Kai kurie pakeitimai biudžeto plane padaryti pakoregavus dalies asignavimų paskirstymą. „Kad valstybei sekėsi geriau savivaldybių sąskaita – irgi aiškus faktas, bet nereikia savęs menkinti, galima pamatyti, kiek pernai sugebėta mieste didelių darbų padaryti. Todėl siūlau realiau žiūrėti į miesto galimybes ir tikiu, kad dar ne vieną gerą projektą Kaune turėsime bei įgyvendinsime“, – kalbėjo valdančiosios koalicijos atstovas konservatorius Vygantas Gudėnas.

Atsakydamas į opozicijos priekaištus dėl nesurenkamų biudžeto pajamų ir kitų klausimų Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas kalbėjo, jog savivaldybės nekontroliuoja gyventojų pajamų mokesčių surinkimo.

Tačiau anot mero, tik 54 proc. surinktų mokesčių lieka miesto biudžetui. A. Kupčinskas teigia tikįs, kad Lietuva ir Kaunas netrukus kils naujam gyvenimui, kad investiciniams projektams skirtos lėšos bus panaudotos prasmingai.