Verslas

2014.02.06 09:51

Ūkio ministerijos laukia pertvarka

BNS 2014.02.06 09:51

Ūkio ministerija rengiasi pavasarį vyksiančiai reorganizacijai, per kurią savarankiški skyriai bus pertvarkyti į departamentus, rašo portalas eversus.lt.

Ūkio ministerija rengiasi pavasarį vyksiančiai reorganizacijai, per kurią savarankiški skyriai bus pertvarkyti į departamentus, rašo portalas eversus.lt.

Ūkio ministras Evaldas Gustas sako, kad ministerijos pertvarkos planas dar „šlifuojamas“, todėl ir apie su tuo susijusius skaičius kalbėti dar anksti.

„Esame numatę ministerijos reorganizaciją, nes dabartinė jos struktūra yra per daug gremėzdiška, ją reikėtų supaprastinti. Ministerijoje yra pakankamai daug savarankiškų padalinių – skyrių, kurių neturėtų būti“, – sakė ūkio ministras.

Pasak jo, skyriai bus pertvarkomi į stambesnius darinius – departamentus. Dabartinėje ministerijos struktūroje yra devyni departamentai, kurie turi po 2, 3 ar net 7 skyrius. Departamentus ir savarankiškus skyrius valdo ministerijos vadovybė – ministras, trys viceministrai ir kancleris.

„Kol kas tai yra tik vizija, todėl apie jokius skaičius kalbėti negaliu“, – sakė E. Gustas. Pasak jo, kai viskas iki galo bus sustyguota, tai bus išleistas įsakymas dėl naujos ministerijos struktūros. Šis dokumentas turėtų pasirodyti vasario pabaigoje.

Ūkio ministras atskleidžia, kad restruktūrizacija prasidės nuo kovo 1 dienos ir tęsis ne mažiau kaip 4 mėnesius. Daugiausia laiko užims darbuotojų įspėjimas ir jų perkėlimas į kitas pareigas.

„Neturime tikslo mažinti darbuotojų skaičiaus. Tikslas yra optimizuoti jų funkcijas ir paskirstymą“, – sakė E. Gustas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.