Verslas

2015.09.08 13:45

ES spręs, ar palikti draudimą Lietuvai išvežti gyvas kiaules ir kiaulieną

Europos Sąjungos šalių veterinarijos ekspertai spręs, ar palikti draudimą Lietuvai išvežti gyvas kiaules ir kiaulieną iš 6 Lietuvos rajonų.

Europos Sąjungos šalių veterinarijos ekspertai spręs, ar palikti draudimą Lietuvai išvežti gyvas kiaules ir kiaulieną iš 6 Lietuvos rajonų.

Neoficialiai kalbama, kad Europos Komisija siūlys valstybėms palikti dabartinę teritoriją jos nedidinant, nes Lietuva ėmėsi visų reikalingų priemonių. Lietuva taip pat pristatys savo siekį gauti lėšų iš Europos Sąjungos apsauginei tvorai statyti, tačiau kol kas Komisija tokiai idėjai nepritaria.

Iš Komisijos ir šalių narių ekspertų susidedančiame Nuolatiniame maisto saugos ir gyvūnų sveikatos komitete atstovai iš Lietuvos paaiškins, kokias priemones šalis vykdo ir kokių dar reikėtų, pavyzdžiui, Lietuva nori gauti pinigų iš Bendrijos biudžeto apsauginei tvorai Baltarusijos pasienyje statyti, manoma, kad ji sutrukdytų laukiniams gyvūnams kirsti sieną. Neoficialiomis žiniomis, Komisijos tokia idėja nežavi, jie mano, kad tvora būtų neefektyvi, nes laukiniai šernai gali po ja prasikasti, be to, nėra įrodymų, kad afrikinis kiaulių maras iš Baltarusijos pateko būtent per šernus.

Anot Komisijos, greičiausiai kiaulių liga Alytuje atsirado dėl užkrėsto išmesto maisto, kuris galėjo patekti iš kaimyninės šalies. Ir nors apie galimybę statyti tvorą ekspertų komitete bus kalbama, jis neturi įgaliojimų patvirtinti tokių stambių projektų ir greičiausiai Lietuvai derėtis dėl finansavimo teks aukštesniu – politiniu lygiu, prašant lėšų iš struktūrinių fondų.