Naujienų srautas

Verslas2015.09.08 13:45

Dėl kiaulių maro pakeitė medžioklės taisykles

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienį aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pakeitė medžioklės taisykles ir pratęsė šernų medžioklės varant sezoną iki kovo 1 d.

Trečiadienį aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pakeitė medžioklės taisykles ir pratęsė šernų medžioklės varant sezoną iki kovo 1 d.

Pranešime žiniasklaidai aiškinama, kad sprendimą priimti paskatino afrikinio kiaulių maro išplitimo grėsmė. Tokį medžioklės būdą iki kovo 1 d. bus galima taikyti tik ne maro grėsmės zonoje esančiuose rajonuose.
 
Medžioklė varant – efektyvus medžioklės būdas, tačiau jis ribojamas dėl aplinkosauginių motyvų. Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) nurodžius, kad dėl maro plitimo grėsmės šalyje reikia aktyviai reguliuoti šernų populiaciją, nuspręsta pratęsti medžioklės varant sezoną.

Aplinkos ministras taip pat pakeitė medžioklės taisyklių nuostatas saugomose teritorijose ir žuvininkystės tvenkinių teritorijose. Medžioti rezervatuose būdavo griežtai draudžiama, tačiau, siekiant įvykdyti VMVT reikalavimus sureguliuoti šernų populiaciją, tapo būtina laikinai leisti organizuoti medžiokles ir saugomose teritorijose.

Medžiotojams taip pat suteikta teisė, telefonu suderinus su saugomos teritorijos direkcijos atstovu, persekioti sužeistą šerną, įbėgusį į saugomą teritoriją. Taip pat leista jaukinti ir vilioti šernus, siekiant juos sumedžioti, gamtinių rezervatų buferinės apsaugos zonoje.

Žuvininkystės tvenkinių teritorijoje anksčiau buvo leidžiama medžioti tik smulkiąją fauną. Nuo šiol medžioti galima ir šernus.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba įpareigota valstybinių gamtinių rezervatų ir valstybinių parkų direkcijas paskirti asmenį sužeistų gyvūnų paieškos priežiūrai valstybinio gamtinio rezervato teritorijoje.

Minėti medžioklės taisyklių pakeitimai negalios Lazdijų, Alytaus, Druskininkų, Varėnos, Trakų ir Šalčininkų rajonuose, kuriuose dėl nustatytų maro atvejų paskelbta ekstremali situacija.

Patvirtintos išmokos už sumedžiotus šernus

Siekdamas užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro plitimui Lietuvoje, Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė Aplinkos ministerijos siūlymui ir nustatė išmokas už sumedžiotus šernus. Nutarta, kad medžioklės plotų naudotojams už kiekvieną sumedžiotą šerną išmoka iki 250 litų pagal nustatytą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tvarką bus skaičiuojama nuo 2014 m. vasario 7 d., o mokama nuo 2014 m. liepos 1 d., rašoma pranešime spaudai.

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pavesta iki 2014 m. vasario 7 d. parengti ir suderinus su Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijomis patvirtinti išmokų už sumedžiotus šernus mokėjimo tvarkos aprašą. Siūloma išmokoms skirtas lėšas pavesti administruoti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi