Verslas

2014.02.05 23:48

Pradedamas tiesti Palangos aplinkkelis

Palangoje pradedamas tiesti aplinkkelis. Žadama, kad naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, į Šventąją ar Latviją automobiliai galės vykti jau kitų metų pavasarį.

Palangoje pradedamas tiesti aplinkkelis. Žadama, kad naujuoju keliu, aplenkdami kurortą, į Šventąją ar Latviją automobiliai galės vykti jau kitų metų pavasarį.

Darbus atliekanti bendrovė „Kauno tiltai“ jau pradėjo parengiamuosius darbus – maždaug šešių kilometrų miško ruože, per kurį eis naujasis aplinkkelis, kertami medžiai ir krūmai.

„Kai tik leis orai, pradėsime žemės darbus – formuosime kelio sankasą. Aplinkkelis bus 8 kilometrų ilgio ir drieksis nuo Vidmantų sankryžos iki oro uosto, tenai įsilies į Liepojos plentą. Bus rekonstruota sena Vidmantų sankryža ir bus pastatytos dvi vieno lygio naujos sankryžos“, – sako „Kauno tiltų“ atstovė spaudai Rimantė Jablonskytė.

Palangos aplinkkelio tiesimo darbai pradedami iš Palangos ir Kretingos savivaldybių gavus statybų leidimus.

Aplinkkelį žadama nutiesti iki lapkričio, o kitąmet numatyta sustatyti kelio ženklus ir atlikti kitus su eismo saugumu susijusius darbus. Tikimasi, kad naujuoju keliu į Palangos oro uostą ar Latviją, automobiliai galės riedėti 2015-ųjų gegužę.

Įgyvendinamu projektu besidžiaugiantis kurorto meras sako, kad nutiesus aplinkkelį, Palangoje sumažės transporto srautai. Sunkiasvorėms mašinoms, daugiausiai krovinius vežančioms iš jūrų uosto į kaimyninę šalį, nebereikės užsukti į Palangos centrą. Skaičiuojama, kad per vasarą miestą kertą daugiau nei 75 tūkst. mašinų.

„Visas transporto srautas į Šventąją irgi važiuodavo būtent per Palangą, per Vytauto gatvę, ir savaitgalį būdavo užkimštos Vytauto ir Kretingos gatvės – tai nedarė gėrio Palangai“, – teigia miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Palangos aplinkkelis – pirmasis šalyje transporto infrastruktūros projektas, kuris įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės būdu, tai yra, už 125 mln. litų aplinkkelį nutiesę verslininkai jį dar 23 metus prižiūrės už savo lėšas, po to jis atiteks valstybei.