Verslas

2014.02.05 10:45

Seimo Pirmininkė: įstatymas dėl žemės pardavimo baigiamas rengti

BNS 2014.02.05 10:45

Įstatymas, numatantis saugiklius dėl žemės pardavimo, baigiamas rengti – valdantieji jį aptars po poros savaičių, sako Seimo Pirmininkė.

Įstatymas, numatantis saugiklius dėl žemės pardavimo, baigiamas rengti – valdantieji jį aptars po poros savaičių, sako Seimo Pirmininkė.

„Saugiklių įstatymas yra Žemės ūkio ministerijoje. Mes kalbėjome su ministru ir viceministrais susitikę savaitės pradžioje pas mane kabinete. Įstatymas jau yra baigiamas rengti ir po dviejų savaičių jis grįš į politinę diskusiją – valdančiųjų Politinę tarybą“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė Loreta Graužinienė.

Pasak jos, projektas bus pateiktas parlamentarams kovą, prasidėjus Seimo pavasario sesijai: „Be tai nenutolina paties fakto apie parašų surinkimą ir teisės paskelbti referendumą“.

L. Graužinienė teigė neįsivaizduojanti, kad Seimui nustačius saugiklius dėl žemės pardavimo, būtų įmanoma atsisakyti referendumo.

„Aš neįsivaizduoju, kaip galima susitarti su 320 tūkst. žmonių. Iniciatoriai neturi teisės atsiimti parašų tų žmonių. Tokiu atveju turėtų kiekvieną parašą žmogus atšaukti. Iniciatoriams nesuteikta galimybė surinkus parašus, jeigu jie atitinka konstitucinius reikalavimus, priimti patiems kitą sprendimą“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Iniciatyvinė grupė dėl referendumo jau baigė rinkti parašus – juos šiuo metu tikrina Vyriausioji rinkimų komisija. Tam, kad referendumas įvyktų, turi pasirašyti ne mažiau kaip 300 tūkst. rinkimų teisę turinčių Lietuvos piliečių.

Stodama į Europos Sąjungą Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo užsieniečiams – po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galioti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.