Verslas

2015.02.12 21:36

Atostogos užsienyje prasideda nuo Varšuvos

Aida Murauskaitė, „Lietuvos rytas“2015.02.12 21:36

Vis daugiau Lietuvos keliautojų į šiltuosius kraštus nusprendžia skristi ne iš Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos, bet iš užsienio. Daugiausia iš Lenkijos sostinės, rašo „Lietuvos rytas“.  

Vis daugiau Lietuvos keliautojų į šiltuosius kraštus nusprendžia skristi ne iš Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos, bet iš užsienio. Daugiausia iš Lenkijos sostinės, rašo „Lietuvos rytas“.

„2006–2008 metais keliauti iš Varšuvos buvo lyg ir negarbinga, tačiau krizės metu ir po jos klientai tapo pragmatiškesni, vis daugiau jų pirmenybę teikia kainai, o ne įvaizdžiui.

Būtent sunkmečiu kelionių iš Lenkijos sostinės skaičius pradėjo sparčiai augti. Jis kyla ir šiuo metu“, – aiškino kelionių agentūros „Alfaturas“ direktorius Eugenijus Rudzinskas.

Jo vadovaujamos agentūros 70 proc. parduodamų kelionių sudaro tos, kurių pradžia – Varšuvoje. Kad keliauti iš Lenkijos tapo populiaru, patvirtina ir kitų kelionių agentūrų atstovai.

Bankrotai neįbaugino

Tiesa, pastaraisiais metais buvo nemažai priežasčių suabejoti Lenkijos kelionių operatoriais. Kaimyninėje valstybėje nusirito tokių įmonių bankrotų banga.

Šią vasarą apie bankrotą paskelbus vienam didžiausių kelionių rengėjų „Sky Club“ buvo sugriauti 83 lietuvių planai. Tiesa, dalis jų dar nebuvo sumokėję už kelionę, kai kuriems pinigus grąžino tarpininkai Lietuvoje.

Vis dėlto Lietuvos kelionių agentūros tikina, kad kaimynų nesėkmės lietuvių ryžto skristi iš Varšuvos nepakeitė.

„Dauguma bankrutavusių organizatorių neatlaikė naujų griežtų valstybės reguliavimo dėl garantijų klientams nuostatų. Dabar vyksta apsivalymas – toks, koks Lietuvoje buvo prieš porą metų“, – aiškino E. Rudzinskas.

Vilioja mažesne kaina

Žinoma, populiariausia atostogų skristi iš Vilniaus. Didelė dalis pavienių turistų vyksta iš Kauno, tačiau trečioje vietoje tvirtai rikiuojasi Varšuva.

Priežastys paprastos – patrauklesnės kainos ir didesnis pasirinkimas, ypač žiemos sezonu.

„Kainos nuo lietuviškų skiriasi 10–20 proc. Lenkijos operatoriai naudojasi iš anksto išperkamais viešbučiais ir skraidina kur kas didesniais lėktuvais nei mūsiškiai, o tai sumažina kainą“, – aiškino E. Rudzinskas.

Jam pritarė ir agentūros „Kelionių gurmanai“ atstovė Jolanta Miškinytė: „Kelionės iš Varšuvos pigesnės dėl Lenkijos rinkos dydžio, gyventojų skaičiaus. Be to, krypčių įvairovė tikrai didelė.

Iki Varšuvos nėra jau taip toli. Juk klaipėdiškiams iki Vilniaus irgi tenka važiuoti, tad kelionė į Varšuvą jau nebegąsdina norinčiųjų ilsėtis svetur.“

Traukia neatrastos vietos

Pasak agentūros „Zigzag Travel“ atstovės Daivos Bartusevičiūtės, dažniausiai lietuviai renkasi keliauti iš Varšuvos, Milano, Frankfurto ar Londono į tas šalis, į kurias skrydžių tam tikru sezono metu išvis nesiūlo Lietuvos kelionių organizatoriai.

Tai – Marokas, Sicilija, Tunisas, Madeiros sala, Graikijos salos, pietiniai Ispanijos regionai, Kanarų salos, Portugalija. Kiek mažiau keliautojų renkasi tolimesnes šalis – Zanzibarą, Tailandą, Šri Lanką ir kitas.

„Dalis turistų renkasi keliauti iš užsienio Lietuvos kelionių organizatorių siūlomomis kryptimis – į Turkiją ar Egiptą. Tokiu atveju pasirinkimą lemia nemenki kainų skirtumai.

Šiuo metu tiek Lietuvos, tiek užsienio kelionių organizatorių kainos yra panašios, tačiau sezono pradžioje ar pabaigoje pasirenkant kelionę iš užsienio oro uostų galima daug sutaupyti.

Tiesa, reikia pridėti ir išlaidas nuvykti ir sugrįžti iki pasirinkto oro uosto, laukimo laiką tarp skrydžių oro uoste ar net mieste“, – aiškino D.Bartusevičiūtė.

Agentūroje „Zigzag Travel” kelionių iš užsienio oro uostų paketai sudaro maždaug 25 proc. visų parduodamų kelialapių.

Avantiūroms ryžtasi vis rečiau

Krizė apkarpė sparnus tiems, kurie, susimetę į kuprinę ar lagaminą atostogoms reikalingus daiktus, įsigydavo tik skrydžio bilietą iki Frankfurto, o šio Vokietijos miesto oro uoste medžiodavo paskutinės minutės pasiūlymą į kokį nors egzotišką kraštą – Dominikos Respubliką ar Kubą.

„Yra klientų, kurie nusiperka lėktuvo bilietus į tam tikrus oro uostus, tarkim, Frankfurto, Londono ar kitus, ir ten laukia paskutinės minutės pasiūlymų į Tailandą, Maldyvus, Dominiką, Meksiką.

Tačiau tokia medžioklė – kaip loterija. Gali pasisekti, bet gali tuo metu pasiūlymų išvis nebūti, tektų laukti oro uoste arba mieste ne vieną dieną. Toks kelionių būdas labiau tinka avantiūristams”, – kalbėjo „Zigzag Travel“ atstovė D.Bartusevičiūtė.

Iki krizės buvo populiaru rinktis kelionę į tolimuosius kraštus ir iš Amsterdamo. Anot „Alfaturo” vadovo, dabar didėja parduodamų kelionių į Madagaskarą ar Zanzibarą iš Italijos ar į Braziliją iš Olandijos sostinės skaičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.