Verslas

2014.02.04 16:24

Dauguma latvių mano, kad verslininkai eurą įveda sąžiningai

ELTA 2014.02.04 16:24

80 proc. latvių mano, kad verslininkai sąžiningai įveda eurą. Tai rodo kompanijos SKDS atliktos apklausos „Eurą įvedame sąžiningai“ duomenys.

80 proc. latvių mano, kad verslininkai sąžiningai įveda eurą. Tai rodo kompanijos SKDS atliktos apklausos „Eurą įvedame sąžiningai“ duomenys.

Į prašymą įvertinti, ar sąžiningai, ar nesąžiningai Latvijos įmonės perėjo prie euro, 56 proc. respondentų atsakė, kad beveik visas procesas vyko sąžiningai, o 24 proc. pareiškė, kad tik pusė įmonių buvo sąžiningos šiuo etapu. 12 proc. respondentų nurodė, kad beveik visos įmonės, su kuriomis jiems teko susidurti, įvedė eurą nesąžiningai.

Apklausos rezultatai taip pat nurodė, kad Latvijos gyventojams svarbu, kad prekybos įmonės ir paslaugų teikėjai eurą įvestų sąžiningai. 67 proc. respondentų pavadino šį aspektą itin svarbiu, o 25 proc. – veikiau svarbiu. Tik 3 proc. respondentų šis aspektas nebuvo svarbus.

Atsakymų analizė pagal įvairias socialines demografines grupes parodė, kad moterims yra svarbiau, kad įmonės sąžiningai įvestų eurą – apie tai pareiškė 73 proc. apklausos dalyvių. Šis veiksnys buvo svarbus ir 18-24 metų amžiaus grupėje.

Apklausa buvo atliekama sausio 14-18 dienomis, joje dalyvavo 1005 Latvijos gyventojai

Iniciatyvą „Eurą įvedame sąžiningai“ organizuoja Latvijos darbdavių konfederacija, Latvijos prekybos ir pramonės rūmai ir Latvijos prekiautojų asociacija. Iniciatyva rengiama iki 2014 m. liepos, joje dalyvauja 1226 įmonės.