Verslas

2014.02.03 20:06

A. Feser: Mirusios kopos – kaip autostrada

Asta Kažukauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.02.03 20:06

Lankytis Kuršių nerijoje šią vasarą gali tapti brangiau – Neringos savivaldybė svarsto branginti įvažiavimo rinkliavą ratuotiems poilsiautojams, o Kuršių nerijos nacionalinis parkas – įvesti dar vieną mokestį.

Lankytis Kuršių nerijoje šią vasarą gali tapti brangiau – Neringos savivaldybė svarsto branginti įvažiavimo rinkliavą ratuotiems poilsiautojams, o Kuršių nerijos nacionalinis parkas – įvesti dar vieną mokestį.

Alksnynės poste iš automobiliais atvažiuojančių poilsiautojų renkamas įvažiavimo mokestis keliauja į Neringos biudžetą, o Kuršių nerijos gamta besirūpinančiam nacionaliniam parkui nenubyra nė lito. Pėsčiųjų, dviračių takams, poilsiavietėms įrengi, kopoms tvarkyti parkui pinigų labai trūksta, todėl svarstoma jų susirinkti iš tų pačių poilsiautojų.  

Pradžioje ketinta apmokestinti tik kai kurių vietų, pavyzdžiui, Naglių rezervato, arba Mirusių kopų lankymą.

„Šią vasarą skaičiavome – ten praėjo 1500 žmonių per dieną. Ta vieta, kur tokie srautai,  nebepanaši į kopas – jau kaip kokia autostrada.  Galėtumėme ten šiek tiek reguliuoti srautus ir tuo pačiu imti pinigus. Tačiau tai susiję su labai daug visokių procedūrų, ir kažkaip tos būdos (pinigams imti) statyti tikrai labai nesinori“, – sako Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Todėl svarstoma, kad naują mokestį sumokėti arba lankytojo bilietą įsigyti žmonės galėtų Alksnynėje kartu su įvažiavimo rinkliava. Teigiama, kad lankytojo bilietas kainuotų ne daugiau nei 5 litai.

Neringos savivaldybės vadovai parko ketinimams sako pritariantys, nes dalytis dabar surenkamomis sumomis esą nėra galimybių. Surenkama apie 3–4 mln. litų kasmet, o paplūdimiams, gatvėms valyti, šiukšlėms išvežti išleidžiama apie 6 mln. litų.   

„Todėl mes patys šiemet galvojame didinti rinkliavą, nes ji nesikeičia 5 metus. O, rodos, vien tik kuro sąnaudos yra pakilusios 100 proc. Tai reiškia,  kad visi tvarkymo darbai kainuoja brangiau“, – išlaidas skaičiuoja Neringos meras Darius Jasaitis.

Jei bus spėta techniškai pasirengti, pirkti naujus lankytojo bilietus gali tekti  jau šią vasarą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.