Verslas

2015.09.08 13:45

Cigarečių kontrabandos ir milijoninių kyšių byloje – kaltinimai 26 asmenims

Generalinė prokuratūra ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą didžiausioje nepriklausomos Lietuvos teisėsaugos istorijoje cigarečių kontrabandos ir milijoninių kyšių byloje.

Generalinė prokuratūra ir Muitinės kriminalinės tarnybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą didžiausioje nepriklausomos Lietuvos teisėsaugos istorijoje cigarečių kontrabandos ir milijoninių kyšių byloje.

Šioje byloje fiksuojamas kontrabandinių cigarečių gabenimas nuo 2009-ųjų metų pradžios iki 2011-ųjų metų pavasario. Kontrabandos vertė – daugiau nei 35 milijonai litų. Cigaretės buvo gabenamos iš Baltarusijos ir Rusijos per Lietuvą į Lenkiją ir Vokietiją.

„Buvo siekiama surinkti informaciją apie visos grandinės asmenų veiksmus: pradedant vairuotojais, asmenimis, kurie lydėdavo kontrabandą, baigiant tais žmonėmis, kurie tą kontrabandą organizuodavo“, – pasakoja Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas.

Byloje kontrabandos gabenimo organizavimu, neteisėtu akcizinių prekių disponavimu, papirkimu kaltinimai pateikti 26 asmenims. Iš jų aštuoniems Šalčininkų, Lavoriškių ir Medininkų kelio postų pareigūnams. Tarnybinis rangas – nuo jaunesniojo iki vyresniojo inspektoriaus.

„Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos muitininkams buvo skiriama nuo 25000 iki 30000 eurų kyšis. Tai yra bendra suma, šituos pinigus dalindavosi visi asmenys, kurie buvo toje grandinėje nuo cigarečių kontrabandos organizatorių iki vykdytojų. Atskirais atvejais vilkikai buvo praleidžiami ir už 5000 litų, ir už 8000 eurų, už 7500 eurų, kitaip tariant, už kiek kurį muitininką buvo galima nupirkti“, – aiškina Generalinės prokuratūros prokuroras Justas Laucius.

Vienas iš įtariamųjų – užsienietis, kuris yra suimtas. Tyrimo duomenimis, jis yra Kaliningrado srityje registruotos pervežimo įmonės vadovas. Bendrovės vilkikais ir buvo gabenamos kontrabandinės cigaretės. Kontrabanda buvo vežama kartą per mėnesį, dažnai paslėpta metalo konstrukcijų kroviniuose.