Verslas

2014.02.01 12:41

L. Graužinienė: niekas nesiruošia Bažnyčios apmokestinti

ELTA 2014.02.01 12:41

Žiniasklaidai užsiminusi apie galimą Bažnyčios apmokestinimą, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė tvirtina, kad tokių ketinimų nėra, ir niekas nesiruošia jos apmokestinti.

Žiniasklaidai užsiminusi apie galimą Bažnyčios apmokestinimą, Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė tvirtina, kad tokių ketinimų nėra, ir niekas nesiruošia jos apmokestinti.

„Tokių ketinimų nebuvo, pirmiausia laidoje buvo paklausta apie nuomonę, jinai ir buvo pasakyta, apie tą nuomonę, kuri buvo diskutuota konservatorių valdymo laikais, kada buvo krizinis laikotarpis. Diskusija buvo tada, kai buvo mažinamos pensijos ir buvo kalbama ir ieškoma įvairių lėšų šaltinių, tada aš ir pasisakiau“, – penktadienį žurnalistų paprašyta pakomentuoti savo mintis apie galimą Bažnyčios apmokestinimą, žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Seimo vadovė užtikrino, kad valdančiųjų Politinėje taryboje tokios diskusijos nebuvo. „Kadangi dabar niekas nesiruošia Bažnyčios apmokestinti, aš ir nediskutuosiu. Kai bus iškeltas tas klausimas Politinėje taryboje, tada ir kalbėsime“, – sakė parlamento vadovė.

Paklausta, ar kels tokį klausimą, Seimo Pirmininkė L. Graužinienė atsakė, kad to neketina daryti. „Ne, aš nekelsiu“, – tvirtino parlamento vadovė.

Paklausta, kur mato galimus lėšų rezervus pensijų kompensavimui, L. Graužinienė sakė, kad „tų rezervų yra įvairių“. „Įvairiuose įstatymuose yra išlygų dėl daugybės neapmokestinimų. Tai aš kalbėjau sistemiškai, kad tokių išlygų įstatymuose yra daug. Peržiūrės savo galimybes Finansų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, taigi ieškome vidinių rezervų“, – sakė L. Graužinienė.

Paklausta, ar teisingas, jos nuomone, apsisprendimas neapmokestinti religinių konfesijų, L. Graužinienė mano, kad valstybė čia mažiausiai turėtų kištis.

„Toks buvo apsisprendimas priimant įstatymą ir padarant išlygą. Čia turi susitarti žmonės ir Bažnyčia, jeigu žmones tenkina ta situacija, jeigu Bažnyčia pagrindžia savo veiklą ir žmonės sutinka, tai valstybė čia mažiausiai turi kištis“, – sakė L. Graužinienė.

Interviu radijui „Laisvoji banga“ L. Graužinienė, kalbėdama apie galimus lėšų šaltinius pensijų kompensavimui, užsiminė ir apie Bažnyčios apmokestinimą.

„Taip, praėjusią kadenciją vadovaujant Andriui Kubiliui, kada ieškojom krizės suvaldymui pinigų atimdami iš pensininkų pinigus, tą mes siūlėme, bet niekas nenorėjo girdėti. Tarp tų vidinių šaltinių aš ir įvardinau, kad yra daug įvairių šaltinių“, – sakė L. Graužinienė.