Naujienų srautas

Verslas2014.01.31 10:02

Tęsiamos derybos dėl „Rail Baltica“

BNS 2014.01.31 10:02

Baltijos valstybių derybinės grupės penktadienį toliau tariasi dėl bendros „Rail Baltica“ įmonės akcininkų sutarties.

Baltijos valstybių derybinės grupės penktadienį toliau tariasi dėl bendros „Rail Baltica“ įmonės akcininkų sutarties.

Lietuvos derybinės grupės vadovas, Susisiekimo ministerijos Plėtros ir tarptautinių ryšių departamento direktorius Arenijus Jackus BNS informavo, kad informaciją apie derybų eiga galės pateikti joms pasibaigus.

Dėl „Rail Baltica“ projekto pirmadienį tarsis ir Baltijos šalių premjerai. Estijos iniciatyva daugiausiai nesutarimų keliantis klausimas – Vilniaus prijungimas prie „Rail Baltica“ vėžės perkeltas į politinį lygį.

Nesutarimai prasidėjo, Lietuvai pareiškus norą prie transeuropinio geležinkelio prijungti savo sostinę, tam priešinasi Estija, baimindamasi, kad tai išpūs projekto kainą. Šiuo metu Jungtinės Karalystės „Aecom“ skaičiavimais vėžė vien Lietuvos teritorijoje kainuotų apie 4,4 mlrd. litų.

A. Jackus anksčiau BNS yra sakęs, kad nesutarus dėl Vilniaus politiniu lygiu, vargu, ar įmanoma pasirašyti bendrą akcininkų sutartį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi