Verslas

2014.01.30 14:46

Neapsisprendžia, ar pensijų kompensacijos turi būti paveldimos

BNS 2014.01.30 14:46

Mirusių pensininkų pensijos jų paveldėtojams gali būti kompensuojamos tik tada, kai bus atsiskaityta su gyvaisiais ir esant finansinėms galimybėms. 

Mirusių pensininkų pensijos jų paveldėtojams gali būti kompensuojamos tik tada, kai bus atsiskaityta su gyvaisiais ir esant finansinėms galimybėms.  

„Šis klausimas dar nebuvo diskutuotas. Pirmiausia grąžinkime gyviesiems, o po to vyksta diskusija toliau, pagal galimybes finansines“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams pareiškė Seimo Pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė.

Premjeras Algirdas Butkevičius sakė, kad dėl šio atvejo kreiptasi į teisininkus.

„Kol kas teisininkai šiuo klausimu dirba, nes pagal Konstitucinio Teismo sprendimus kol kas mums nėra pilno aiškumo“, – žurnalistams teigė A. Butkevičius.

Darbo partijos įkūrėjas parlamentaras Viktoras Uspaskichas  tvirtina, kad sumažintų pensijų kompensacijos turi priklausyti ir mirusių pensininkų paveldėtojams.

„Jeigu  ta pensijas priklausė  tam žmogui ir jis mirė, jeigu  nebūtų atimta, jis ją būtų turėjęs, būtų ko gero padėjęs į taupomąją kasą. Tai iš jos  paveldėjimas yra. Tai kodėl pensija, kurią atėmė ir turi grąžinti, negali būti paveldima?“ – ketvirtadienį Seime žurnalistams pareiškė V. Uspaskichas.

Valdantieji šį pirmadienį pranešė, kad senatvės pensijų kompensavimui reikės 443 mln. litų. Šiemet tam reikės 88,6 mln. litų, o likusi suma bus kompensuota 2015–2016 metais.

Dalį pensijų kompensavimui reikalingų lėšų ketinama gauti padidinus alkoholio akcizą . Pasak premjero, kitų mokesčių didinti neketinama.

„Apie kitus mokesčius negalvojama“, – ketvirtadienį teigė A. Butkevičius.

Gelbėdamas finansinėje duobėje esančią „Sodrą“, Seimas 2009 metų gruodį dvejiems metams – 2010–2011 – buvo „apkarpęs“ daugelį pensijų  ir įvairių socialinių išmokų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.