Naujienų srautas

Verslas2014.01.29 20:44

Prabangių automobilių savininkus lanko mokesčių inspektoriai

DELFI.lt 2014.01.29 20:44

Mokesčių inspekcijos specialistai vertina, ar gyventojai, įsigiję prabangius „Porsche“, „Mercedes“, BMW ir kitų gamintojų automobilius, pagal oficialias pajamas galėjo sau leisti šią prabangą. Aiškėja, kad dalies automobilių įsigijimą niekaip nepavyksta pagrįsti pajamomis.

Mokesčių inspekcijos specialistai vertina, ar gyventojai, įsigiję prabangius „Porsche“, „Mercedes“, BMW ir kitų gamintojų automobilius, pagal oficialias pajamas galėjo sau leisti šią prabangą. Aiškėja, kad dalies automobilių įsigijimą niekaip nepavyksta pagrįsti pajamomis.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) nustatė, kad 29-iems Klaipėdos apskrities gyventojams pritrūko per 4,5 mln. litų išlaidoms, susijusioms su automobilių įsigijimu, pagrįsti.

„Siekiant išsiaiškinti galimus mokesčių vengimo ir pajamų neapskaitymo atvejus, Klaipėdos apskrityje Mokesčių inspekcija atrinko 29 asmenis, kuriems nepakako lėšų – iš viso per 4,5 mln. litų – brangiems automobiliams bei kitam turtui įsigyti arba jų sandoriai sukėlė kitų įtarimų. Aiškinamasi, ar šį turtą jie įsigijo už įstatymų nustatyta tvarka apmokestintas lėšas, t.y., ar gali pagrįsti turto įsigijimo šaltinius ir pateikti atitinkamus dokumentus, tai pat aiškinamasi, ar visos gautos pajamos buvo apmokestintos“, – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė.

Inspekcija pateikia pavyzdį, kaip vienas pamario gyventojas nurodė 2010 m. laidos „Porsche 911 Carrera“ įsigijęs už 31 tūkst. litų, o mokesčių administratorius turi duomenų apie 4 kartus didesnę jo pardavimo kainą. Apsukruoliai geba beveik naujus automobilius įsigyti ir dešimteriopai mažesnėmis, nei rinkos vertė, kainomis: pvz., 2011 m. laidos „Mercedes-Benz C250“ neva įsigytas už 10 tūkst. litų, 2010 m. Volvo XC 60 – už 11 tūkst. litų ir pan.

Nepaisant tokio išradingumo, labiausiai išsiskiria Italijos piliečio, laikinai gyvenusio pajūryje, atvejis – jis „Hummer H3“ Italijoje įsigijo vos už 37 eurus (128 Lt). Pasidomėjus italo veikla Lietuvoje, nustatyta, kad čia jis iš viso yra pardavęs 65 automobilius. Atliekant tyrimą, bus susisiekta su Italijos mokesčių administratoriumi dėl duomenų apie tos šalies piliečio veiklą bei jo sumokėtus mokesčius savo šalyje.

Pasak E. Cibienės, tikrosioms minėtų sandorių aplinkybėms ir galimiems motyvams išsiaiškinti inicijuoti griežtesni kontrolės veiksmai. Be kita ko, bus analizuojami tokiuose sandoriuose dalyvavusių asmenų turto įsigijimo šaltiniai, sandorių pagrįstumas ir kt.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi