Verslas

2014.01.28 23:51

Šalčiai nenuskurdino tik prekiautojų medumi

Dovilė Trepkevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2014.01.28 23:51

Šalčiai lemia prekiautojų lauke apyvartas. Praėjusią savaitę dalis turgaviečių buvo apytuštės. Pardavėjų teigimu, temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio, geriau jau likti namie.

Šalčiai lemia prekiautojų lauke apyvartas. Praėjusią savaitę dalis turgaviečių buvo apytuštės. Pardavėjų teigimu, temperatūrai nukritus iki 20 laipsnių šalčio, geriau jau likti namie.

Šią savaitę, speigui kiek atslūgus, vieni Vilniaus Kalvarijų turgaus pardavėjai džiaugiasi šiek tiek ūgtelėjusia apyvarta, kiti skundžiasi, kad klientų vis tik trūksta. Praėjusią savaitę, anot turgaus apsaugos darbuotojų, prie prekystalių stovėjo vos keletas pardavėjų, kurie siūlė duonos gaminių, batų, vilnonių pirštinių, kojinių.

Medumi prekiaujanti Jonas šalčiu tik džiaugiasi. Prekyba padidėjo penktadaliu – apie 60 litų per dieną. Vyras dėl pusšimčio litų stovi visą dieną, nors lauke ir keliolikos laipsnių šaltis.

„Šildomės, einame gramą padaryti, šildomės, kad nenumirtume iš gero gyvenimo“, – sako turgaus prekiautojas Jonas.

Šąla ne tik prekiautojai, bet ir vaisiai. Irena mandarinų ir apelsinų siūlo iki pietų. Vėliau juos neša į sandėlius. Ilgiau lauke gali būti persimonai, tačiau ir juos, kaip ir kitus vaisius, perka vangiai. Anot Irenos, visi sako, kad prekės sušalusios.

Tuo metu Vilniaus senamiestyje pardavėjai laukia pirkėjų ir bando sušilti. Vilnonius gaminius siūlantis Jonas kas valandą pasišildo šalia esančioje kavinėje. Jis dideliais pardavimais džiaugėsi per šventes. Dabar vyras parduoda po porą pirštinių ir kojinių, keletą kepurių.  

Prekyba nedžiugina ir gėlių pardavėjų. Viename sostinės turguje – vos vienas kitas pirkėjas. Pasak pardavėjų, būna dienų, kai apyvarta siekia 30 litų. Savaitgaliais žmonių šiek tiek daugiau. Dėl to gėlininkų kišenės pasipildo ir keliais šimtais litų. Pasak vienos iš pardavėjų, šalčiai didelės įtakos ir taip menkiems gėlių pardavimams neturėjo.

„Šalčiai lemia tik tiek, kokias gėles – gyvas ar dirbtinas – perka vainikams ir krepšeliams. Pirkėjų skaičius daugmaž vienodas, šalčiai mums nieko blogo nepadarė“, – tikina gėlių pardavėja Jadvyga.

Statistikos departamentas skelbia, kad praėjusių metų pirmą ketvirtį prekybos turgavietėse apyvarta siekė 226 mln. litų. Beveik tokia pati apyvarta buvo ir 2012-aisiais. Pernai metų pradžioje prekyba maisto prekėmis keliais proc. smuko, bet 3 proc. didėjo ne maisto prekių paklausa. 

2013-aisiais per pirmuosius keturis mėnesius labiausiai prekyba augo Marijampolės, Kauno ir Viliaus turgavietėse. Labiausiai apyvarta beveik  40 proc. smuko Utenos apskrities turgavietėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.