Naujienų srautas

Verslas2014.01.28 10:31

Užfiksavo rekordinį gaisrų skaičių ir dukart didesnius nuostolius nei pernai

ELTA 2014.01.28 10:31

Spustelėjus šalčiui, nuo metų pradžios ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kasdien registruoja 2–3 gaisrų atvejus, o jų pridaryti nuostoliai jau beveik pasiekė 2 mln. litų – dukart daugiau nei per atitinkamą 2013 m. laikotarpį.

Spustelėjus šalčiui, nuo metų pradžios ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ kasdien registruoja 2–3 gaisrų atvejus, o jų pridaryti nuostoliai jau beveik pasiekė 2 mln. litų – dukart daugiau nei per atitinkamą 2013 m. laikotarpį.

„Dėl atšiaurių orų fiksuojame itin daug gaisrų, kurie jau padarė rekordiškai daug nuostolių. Palyginti su praėjusių metų pirmosiomis savaitėmis, šiemet Lietuvoje kilo beveik penktadaliu daugiau gaisrų, o ugnies sukelti nuostoliai yra 50 proc. didesni nei praėjusį sausį registruotos žalos. Liūdniausia tai, kad apie trečdalio visų gaisrų būtų galima lengvai išvengti, jeigu gyventojai laikytųsi elementarių saugos taisyklių. Todėl norime paraginti gyventojus imtis visų gaisro prevencijos priemonių, saugoti savo gyvenamąjį turtą bei artimųjų sveikatą“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Pasak jo, dažniausiai liepsnos įsiplieskia dėl netvarkingų ar nevalytų dūmtraukių, jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų bei elektros instaliacijos perkrovos. Ji įvyksta, kai stipriai atvėsus orams gyventojai šildosi papildomais prietaisais ir juos perkaitina. Įvykus trumpam jungimui, įsiplieskia ugnis, kuri greitai plinta ir dažnai tampa nebevaldoma.

„Lietuvos draudimo“ atstovas pastebi, kad praėjusi sausio savaitė buvo pati skausmingiausia - gaisrų sukelti nuostoliai, palyginti su prieš tai buvusia savaite, išaugo net 40 procentų. „Šalyje kilo itin didelius nuostolius atnešę du gaisrai.

Vienas jų įsiplieskė Vilniaus mieste ir pridarė daugiau nei 385 tūkst. litų nuostolių. Kitas gaisras, kurį sukėlė nuo netvarkingo kamino užsidegęs prieš trejus metus pastatytas rąstinis namas, kilo Šalčininkų rajone. Šie abu gaisrai namų šeimininkams pridarė apie 700 tūkst. litų nuostolių“, – komentavo A. Juodeikis.

Jis pataria ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, jų neperkaitinti, nedžiovinti arti jų skalbinių, nepalikti pravirų pakuros durelių, nelaikyti sukrautų malkų ar kitų degių medžiagų.

Didžiausio šalies draudiko duomenys rodo, kad šaltuoju laikotarpiu gyventojų būstuose gaisrai kyla 2,5 karto dažniau nei kitais metų laikais, o jų nuostoliai sudaro daugiau nei 60 proc. visų per metus gaisro sukeltų žalų. Šį sausį vidutinis gaisro nuostolis gyventojų turtui siekia 31,8 tūkst. litų, pernai ši žala tuo pačiu laikotarpiu buvo mažesnė – 19,6 tūkst. litų.

Per pastaruosius trejus metus „Lietuvos draudimas“ savo klientams atlygino apie 26 mln. litų gaisro sukeltų nuostolių. Gaisras – didžiausia ir brangiausia grėsmė būstui, draudikų duomenimis, apie pusę visų apsidraudusių būstą gyventojų patiriamų nuostolių.

„Deja, Lietuvoje tik kas ketvirtas namų ūkis yra apsidraudęs vieną brangiausių šeimos turtų – gyvenamąjį būstą. Todėl visų gyventojų dėl gaisrų patiriami nuostoliai yra bent dvigubai didesni“, – teigia A. Juodeikis.

„Lietuvos draudimas“ yra pirmaujanti šalies ne gyvybės draudimo bendrovė, savo paslaugas teikianti pusei milijono privačių ir verslo klientų ir per metus atlyginanti klientams žalų už beveik 200 mln. litų. Klientais kasdien rūpinasi daugiau nei 1100 „Lietuvos draudimo“ darbuotojų. Bendrovė priklauso vienai didžiausių pasaulio draudimo grupių RSA, kuri savo filialus turi 33 šalyse ir aptarnauja daugiau kaip 20 mln. klientų iš 150 pasaulio šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi