Verslas

2014.01.27 12:41

Mokesčių inspekcija paviešino „prasižengusių“ įmonių sąrašą

LRT.lt2014.01.27 12:41

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pirmadienį paskelbė įmonių, kurioms už mokestinius pažeidimus patikrinimų metu buvo apskaičiuotos papildomai mokėtinos sumos ir kurių atžvilgiu sprendimai yra įsiteisėję ir neskundžiami.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pirmadienį paskelbė įmonių, kurioms už mokestinius pažeidimus patikrinimų metu buvo apskaičiuotos papildomai mokėtinos sumos ir kurių atžvilgiu sprendimai yra įsiteisėję ir neskundžiami.

Sąrašą galima peržiūrėti šiuo adresu.

Nurodytoms įmonėms patikrinimų metu papildomai priskaičiuota beveik 26,8 mln. litų įvairių mokesčių.

Įvardinamoms 115-ai įmonių mokesčių administratoriaus sprendimais 2013 metais buvo patvirtintos papildomai mokėtinos sumos už patikrinimų metu nustatytus mokestinius pažeidimus, už kuriuos kaltė laikoma įrodyta, vadovaujantis Mokesčių administravimo įstatymo nuostatomis.

Tai yra, kai mokesčių mokėtojas įstatymų nustatytais terminais ir tvarka mokesčių administratoriaus veiksmų neapskundė ar, apskundus mokesčių administratoriaus veiksmus, skundą nagrinėjanti institucija savo sprendimu juos neteisėtais nepripažino, ir tokio sprendimo mokesčių mokėtojas įstatymų nustatytais terminais ir tvarka neapskundė, arba, kai skundą nagrinėjančios institucijos sprendimas, nepripažįstantis mokesčių administratoriaus veiksmus neteisėtais, yra galutinis.

„Įmonių, nesąžiningai vykdžiusių savo mokestines prievoles, viešinimas – tai dar viena priemonė, skatinanti mokesčių mokėtojus tinkamai vykdyti mokestines prievoles ir, saugant savo reputaciją, atsisakyti mokesčių vengimo“,– teigė VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas bei priminė, kad VMI jau anksčiau pradėjo skelbti informaciją apie mokesčių mokėtojus, turinčius mokestinių nepriemokų.

„Tokios informacijos viešinimas svarbus viešojo intereso požiūriu, kadangi, tikimės, didins verslo atsakomybę prieš visuomenę. Taip pat tai ir pagalbos verslininkams, vertinantiems savo būsimus verslo partnerius ir siekiantiems sumažinti galimas grėsmes, tarp jų susijusias su mokestinėmis prievolėmis, dėl galimų nesąžiningų jų veiksmų priemonė. Pažymėtina, kad skelbiami duomenys bus nuolat atnaujinami“,– pasakoja A. Klerauskas.

VMI primena, kad Mokesčių inspekcija nuolat skelbia, atnaujina ir sąžiningai bei laiku su Valstybe atsiskaitančių juridinių asmenų sąrašus, kuriuos galima rasti šiuo adresu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt