Naujienų srautas

Verslas2014.01.27 12:14

L. Linkevičius su Kazachstano užsienio reikalų ministru pasirašė bendradarbiavimo planą

ELTA 2014.01.27 12:14

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pasirašė 2014-2015 m. bendradarbiavimo planą su Kazachstano užsienio reikalų ministru Jerlanu Idrisovu.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pasirašė 2014-2015 m. bendradarbiavimo planą su Kazachstano užsienio reikalų ministru Jerlanu Idrisovu.

L. Linkevičius teigė, jog esminė bendradarbiavimo su šia šalimi sritis yra transporto sektorius, kuriame buvo išskirtas konteinerinio traukinio „Saulė“, vykstančio iš Klaipėdos į Kazachstano sostinę Astaną, projektas.

„Mūsų santykiai yra aktyvūs. Ekonominiai santykiai taip pat yra pagerėję ir prekybos apimtys jau penkerius metus auga – pasiekėme 700 mln. JAV dolerių apimtį.

Prioritetas mūsų atveju būtų transportas ir tranzitas. Viena iš tokių iniciatyvų, kurią mūsų Prezidentai remia bei palaiko, – projektas „Saulė“. Įdomu tai, kad šis žodis, nors skirtingai kirčiuojamas, reiškia tą patį abiejose kalbose. Šis koridorius tarp Azijos ir Europos yra labai perspektyvus“, – sakė L. Linkevičius.

Vis dėlto, ministro teigimu, dar yra bent kelios sritys, kuriose bendradarbiavimo su Kazachstanu potencialas nėra išnaudojamas.

„Norėtumėm, kad būtų daugiau rezultatų švietimo, informacinių technologijų bei turizmo srityse, atskirai buvo išskirtas bendradarbiavimo potencialas žemės ūkio srityje“, – teigė L. Linkevičius.

L. Linkevičius pabrėžė, kad Kazachstanas tradiciškai yra svarbiausias ekonominis Lietuvos partneris Vidurinės Azijos regione. Dvišalės prekybos apimtys penktus metus iš eilės nuosekliai auga. 2013 m. sausio-lapkričio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu 2012 metų laikotarpiu, prekybos apyvarta išaugo 25 proc. ir sudarė 547,27 mln. eurų.

Ministrai sutarė, kad esama daug neišnaudotų galimybių plėtoti bendradarbiavimą transporto, logistikos, inovacijų, švietimo, žemės ūkio ir kitose srityse.

J .Idrisovas, savo ruožtu, teigė, jog bendradarbiavimas su Lietuva Kazachstanui yra svarbus ne tik kaip dvišalė partnerystė, bet ir kaip gerų ekonominių santykių su Europos Sąjunga (ES) užtikrinimas.

„Mūsų bendradarbiavimas gali būti suskirstytas į kelias dalis. Tai yra dvišalė partnerystė, mūsų santykiai su ES, kadangi Lietuva yra ES ir NATO narė, bei bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose bei saugumo srityje“, – sakė ministras.

Aptardami regioninį bendradarbiavimą, ministrai pabrėžė, kad tai yra svarbi konfliktų prevencijos ir socialinės-ekonominės plėtros regione priemonė. L. Linkevičius sveikino Kazachstano dalyvavimą iniciatyvose, skirtose Afganistanui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi