Verslas

2014.01.24 20:36

Neringa pasiruošusi statyti tiltą į Kuršių neriją

ELTA 2014.01.24 20:36

Ketvirtadienį Neringos savivaldybės taryba pritarė tilto į Kuršių neriją statybos idėjai.

Ketvirtadienį Neringos savivaldybės taryba pritarė tilto į Kuršių neriją statybos idėjai.

Išreikšti savivaldybės tarybos poziciją šiuo klausimu pasiūlė Neringos savivaldybės tarybos narys socialdemokratas Arūnas Eimutis, kuris yra įtrauktas į darbo grupę dėl tilto statybos.

Pasak jo, tiltas palengvintų Neringos gyventojų kasdienybę.

„Tai ir avaringumo mažinimo priemonė, ir efektyvi greitosios pagalbos suteikimo, gaisrų gesinimo priemonė ir ekologiškas susisiekimas su kitu krantu. Šiandien žinome savo rinkėjų nuomonę ir ją turime išreikšti“, – sakė A. Eimutis.

Jo teigimu, pirmojo darbo grupės posėdžio metu teiginys, kad tiltas darys neigiamą įtaką Kuršių nerijos nacionaliniam parkui, nebuvo pagrįstas argumentais. Diskutuojant Neringos savivaldybės tarybos nariams pastebėta, kad tiltas būtų daug ekologiškesnė susisiekimo priemonė nei keltas, kuris per metus atlieka 23 tūkst. reisų ir sudegina šimtus tonų dyzelinio kuro, taip į aplinką išmeta daug teršalų.

Anot tarybos narių, baimintis, kad tiltas tūrėtų įtakos nevaldomam transporto priemonių skaičiaus Kuršių nerijoje gausėjimui, nederėtų. Reguliuoti transporto srautus ir toliau būtų galima esamomis priemonėmis.

Į darbo grupę įtrauktas ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, kurio teigimu, tarybos nuomonė būtina, norint ir toliau atstovauti neringiškių poziciją.

Posėdžio metu atkreiptas dėmesys į tai, kad pritarimą tilto ar tunelio į Kuršių neriją statybai taryba išreiškė dar 2012-taisiais, derindama Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano sprendinius.