Verslas

2014.01.24 13:48

L. Graužinienė: pensijos bus kompensuojamos visiems proporcingai

BNS2014.01.24 13:48

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako, jog sutarta pensijas pradėti kompensuoti jau šiemet, ir visiems pensininkams proporcingai, neskirstant pagal amžių ar kitus parametrus.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako, jog sutarta pensijas pradėti kompensuoti jau šiemet, ir visiems pensininkams proporcingai, neskirstant pagal amžių ar kitus parametrus.

Pasak Seimo vadovės, per krizę sumažintų pensijų kompensavimo darbo grupė projektus politikams turi pateikti iki sausio pabaigos, ir jei valdantieji pritars, jie bus patiekti prasidėjus pavasario sesijai.

L. Graužinienės teigimu, pirminiame variante numatyta, kad 2014 metams pensijoms kompensuoti reikėtų apie 178 mln. litų. Ji įsitikinusi, jog šias lėšas galima rasti iš vidinių rezervų.

Visą prarastą sumą bus galima kompensuoti per dvejus trejus metus, žurnalistams penktadienį po Seimo valdybos posėdžio sakė parlamento vadovė.

„Man labai džiugu, kad rastas bendras sutarimas, kad bus pradėta kompensuoti 2014 metais, taip pat rastas bendras sutarimas dėl pačių grupių, kaip tai bus daroma, vis dėlto po ilgų diskusijų ir su teisininkais, likta ties tuo, kad visoms grupėms būtų proporcingai. Be abejo, per vienerius metus negalėsime milijardo litų išmokėti, tačiau ta suma bus išskirstyta, dabar vyksta diskusijos, per dvejus ar trejus metus“, – sakė Seimo vadovė.

„Kalbama ir dėl lėšų šaltinio, bet 2014 metams, esu įsitikinusi, kad galime rasti iš vidinių rezervų. Jei bus pasilikta prie to, kas pirminiam projekte, reikėtų apie 178 apie mln. litų, šitokią sumą galime rasti, sutelkę jėgas, per visus biudžetus, ir pradėti kompensacijų mokėjimą“, – kalbėjo parlamento pirmininkė.

Pasak jos, reikalingi projektai gali būti pradėti svarstyti jau kovą. „Buvo sutarta, kad iki sausio pabaigos darbo grupė turi pateikti savo darbą politinėms diskusijoms, ir kovo mėnesį pavasario sesijoj jau turi būti pateikti įstatymai, teisės aktai. Ir jei bus sutarta, Vyriausybės pritarta, aš kaip Seimo pirmininkė laikysiu prioritetą pačiuose pirmuose posėdžiuose šiuos klausimus išnagrinėti“, – sakė L. Graužinienė.

Gelbėdamas finansinėje duobėje esančią „Sodrą“, Seimas 2009 metų gruodį dvejiems metams – 2010–2011-iesiems – sumažino daugelį pensijų  ir įvairių socialinių išmokų. Per šį laikotarpį neišmokėtų pensijų dalis siekia apie 800 mln. litų.

Šiuo metu darbo grupė tariasi, iš kokių šaltinių grąžinti neišmokėtą pensijų dalį, taip pat sprendžiama, ar nuo kitų metų padidinti mažiausias – iki 650 litų – pensijas.

Valdantieji šią savaitę pažadėjo, kad per kelias savaites bus apsispręsta dėl apkarpytų pensijų grąžinimo tvarkos – politikai esą kol kas nesutaria dėl šaltinių. Premjeras tikina, kad dėl to nebus įvedami nauji ar didinami dabartiniai mokesčiai, nebus ir skolinamasi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi