Verslas

2015.09.08 13:45

Lietuvos bankas įspėjo Medicinos banką

LRT.lt2015.09.08 13:45

Lietuvos banko valdyba, įvertinusi Medicinos banko bendrojo inspektavimo rezultatus, įspėjo šį banką dėl teisės aktų pažeidimų.

Lietuvos banko valdyba, įvertinusi Medicinos banko bendrojo inspektavimo rezultatus, įspėjo šį banką dėl teisės aktų pažeidimų.

Pažymėta, kad bankas ne visais atvejais tinkamai įvertino paskolų gavėjų galimybes laiku ir visiškai įvykdyti įsipareigojimus, neįvertino paskolų verčių sumažėjimo ir tuo pažeidė galiojančius teisės aktus.

Be to, kaip teigiama Lietuvos banko pranešime, Medicinos bankas ne visais atvejais vykdė nuolatinę klientų dalykinių santykių stebėseną, banko vidaus kontrolės procedūros neužtikrino tinkamo rizikos vertinimo, rizikos valdymo ir tinkamos piniginių operacijų stebėsenos, kaip reikalaujama pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevenciją reglamentuojančių teisės aktuose.

Atkreiptas Medicinos banko dėmesys į tinkamo kapitalo lygio palaikymą dėl rizikos, susijusios su nekilnojamuoju turtu.

Medicinos bankas turi iki balandžio 1 d. parengti ir pateikti Lietuvos banko Priežiūros tarnybai savo nekilnojamojo turto realizavimo ir su nekilnojamuoju turtu susijusios rizikos mažinimo planą.

Bankas taip pat įpareigotas iki rugsėjo 1 d. pašalinti kitus inspektavimo metu nustatytus banko veiklos trūkumus.

Anot Medicinos banko atstovų, dalis inspektavimo metu nustatytų trūkumų jau pašalinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt