Verslas

2015.09.08 13:45

Septyni iš dešimties lietuvių emigrantų Britanijoje siunčia pinigus į tėvynę

ELTA2015.09.08 13:45

69 proc. lietuvių emigrantų Didžiojoje Britanijoje siunčia pinigus į Lietuvą, kad padėtų savo šeimoms, rodo atliktas tyrimas.

69 proc. lietuvių emigrantų Didžiojoje Britanijoje siunčia pinigus į Lietuvą, kad padėtų savo šeimoms, rodo atliktas tyrimas.

Savo šeimas Lietuvoje pinigais taip pat remia net 67 proc. išvykusių mokytis studentų. Tai atskleidė 2013 metų pabaigoje atliktas tyrimas, kurio metu buvo apklausta 450 į Didžiąją Britaniją emigravusių lietuvių. Tyrimą atliko kompanija „TransferGo“.

55 proc. emigrantų paramai uždirba dirbdami žemos kvalifikacijos reikalaujančius darbus statybų, maisto apdirbimo ir gamybos pramonės, transporto ir logistikos sektoriuose, taip pat dirbdami valytojų, sandėlininkų, kambarinių, namų tvarkytojų darbus. Apie 30 proc. jų šalyje dirba IT, finansų, sveikatos apsaugos sektoriuose, taip pat architektų ir inžinierių, vadybininkų, pardavėjų ir biuro darbuotojų darbus.

Dauguma apklaustųjų siunčia pinigus kartą per mėnesį, penktadalis – du kartus, kas dešimtas – tris ir daugiau kartų per mėnesį.

Vidutinė mėnesinė tarptautinės perlaidos suma 2013 metais siekė apie 1,2 tūkst. litų. Didesnės perlaidos pastebimos prieš Kalėdas.

Trimis atvejais iš keturių paramą siunčiantys lietuviai yra ne vieninteliai savo šeimos emigrantai Didžiojoje Britanijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.