Verslas

2015.02.12 21:36

Vilniaus transporto bilietų vėl laukia permainos

Geros žinios išmaniųjų telefonų mėgėjams – Vilniaus viešojo transporto bilietai netrukus gali būti ne tik vilniečio kortelės pavidalu, bet ir telefonuose.

Geros žinios išmaniųjų telefonų mėgėjams – Vilniaus viešojo transporto bilietai netrukus gali būti ne tik vilniečio kortelės pavidalu, bet ir telefonuose.

Sostinės savivaldybė pradeda išmaniesiems telefonams skirtos programėlės „m.Ticket“ bandymus.

„Taip, šiuo metu testuojame mobiliąją aplikaciją „m.Ticket“. Tai visuomeninio transporto bilietas išmaniajame telefone. Patogi alternatyva Vilniečio kortelei“, – DELFI teigė Vilniaus tarybos narė Indrė Jakaitytė.

Pasak jos, „m.Ticket“ turėtų atitikti visas vilniečio kortelės funkcijas ir netgi daugiau. Numatoma galimybė išmaniuosiuose telefonuose vienu metu naudoti skirtingų rūšių bilietus – vilniečio kortelė tokios galimybės nesuteikia.

„Galima įsikelti visų rūšių bilietus, taip pat yra galimybė aktyvinti netgi kelis bilietus vienu metu, jei, pavyzdžiui, važiuote kartu su vaiku. Be to, aplikacija turės ir papildomų funkcionalumų, tokių kaip kelionės planavimas“, – teigė I. Jakaitytė.

Aplikacija „m.Ticket“ skirta „Android“ ir „iOS“ operacines sistemas naudojantiems telefonams. Kada ji bus prieinama vilniečiams, kol kas nenuspręsta. Anot I. Jakaitytės, programos bandymai tęsis bent dvi savaites.

„Aplikacija nemokama. Dar bent dvi savaites testuosime. Bilietai, aišku, bus mokami“, – šmaikštavo pašnekovė.

Šis sprendimas – jau antras stambus Vilniaus savivaldybės projektas, skirtas išmaniųjų telefonų vartotojams. Pernai paleista vairuotojams skirta atsiskaitymo už automobilio stovėjimą programėlė „m.Parking“ sulaukė nemenko populiarumo: ją parsisiuntė daugiau kaip 5 tūkst. „Android“ vartotojų.