Verslas

2014.01.21 15:52

Sieks užkirsti kelią „vaiduoklių“ plitimui

ELTA 2014.01.21 15:52

Seimui siūloma priimti Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apmokestinti faktiškai nenaudojamą neužbaigtą statybą.

Seimui siūloma priimti Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apmokestinti faktiškai nenaudojamą neužbaigtą statybą.

Tokį projektą pateikęs Seimo narys Artūras Paulauskas sako, kad šiuo metu galiojanti įstatymo nuostata neskatina tvarkyti, prižiūrėti faktiškai nenaudojamų pastatų „vaiduoklių“ ir baigti juos rekonstruoti.

„Mokesčio nereikia mokėti už realiai pabaigtus, naujai išvystytus nekilnojamojo turto projektus ir faktiškai naudojant juos ekonominėje veikloje, tačiau neregistravus. Pasinaudodami šia įstatymo nuostata ir sudėtinga mokesčių mokėjimo kontrole asmenys gali išvengti mokesčių mokėjimo, kai jie nekilnojamąjį turtą faktiškai naudoja, bet vengia įforminti naujos statybos ar rekonstrukcijos baigtumą. Štai Vilniaus mieste iš 314 nebaigtų gyvenamosios paskirties pastatų patikrinus paaiškėjo, kad 197 yra naudojami“, – teigė Seimo narys.

Įstatymo projektu taip pat siūloma mokesčių mokėtojams priskirti finansų įstaigas ir kitus asmenis, kurie turtą suteikia kitiems asmenims naudoti ir valdyti pagal finansinės nuomos (lizingo) sutartis, kuriose numatytas nuosavybės teisės perėjimas, pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutartis ar išperkamosios nuomos sutartis.

Įstatymo pataisomis siekiama užtikrinti savivaldybių pajamų iš nekilnojamojo turto mokesčio stabilumą.

Už pristatytus pakeitimus antradienį balsavo 64 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 11 parlamentarų. Pritarus jiems po pateikimo, toliau projektas bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete, papildomais – Audito ir Kaimo reikalų komitetuose.

Seimo plenariniame posėdyje Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas numatoma svarstyti pavasario sesijoje.