Verslas

2014.01.21 16:01

Siūloma atliekų deginimo gamyklas statyti tik Vyriausybės sprendimu

BNS 2014.01.21 16:01

Siekiant, kad Lietuvoje nebūtų pastatyta per daug atliekų deginimo gamyklų, siūloma jas leisti statyti tik tada, kai Vyriausybė jas pripažins valstybinės reikšmės objektais.

Siekiant, kad Lietuvoje nebūtų pastatyta per daug atliekų deginimo gamyklų, siūloma jas leisti statyti tik tada, kai Vyriausybė jas pripažins valstybinės reikšmės objektais.

Seimas antradienį po pateikimo priėmė svarstyti atitinkamas parlamentarų socialdemokrato Algimanto Salamakino, konservatoriaus Algio Strelčiūno bei „darbiečių“ Dariaus Ulicko, Raimundo Paliuko ir Zitos Žvikienės parengtas Atliekų tvarkymo įstatymo pataisas – už balsavo 73 parlamentarai, prieš – liberalsąjūdietis Remigijus Šimašius, o liberalsąjūdietis Eligijus Masiulis susilaikė.

„Aš ne prieš investicijas, bet po to reiks iš kitų valstybių atsivežti atliekas, kad tas įmones apkrauti darbu“, – sakė pataisas pristatęs Seimo Aplinkos apsaugos komiteto vadovas A. Salamakinas.

Parlamentaras priekaištavo, kad Lietuvoje jau daug įmonių nori statyti atliekų deginimo gamyklas: „Vilniuje tokios gamyklos statomos vieno kilometro atstumu“.

Jo teigimu, komiteto skaičiavimais, Lietuvoje atliekų užtenka, kad jos būtų deginamos 2–3 gamyklose.

Siūloma, kad gamyklos, kuriose būtų deginamos komunalinės atliekos, privalo būti Vyriausybės pripažintos valstybinės reikšmės. Seimo prašoma pataisas priimti skubos tvarka šį ketvirtadienį.

Jeigu pataisas Seimas priimtų, jau pradėjusios veikti arba statomos atliekų deginimo gamyklos iki 2015 metų turėtų gauti visus reikiamus dokumentus, kad atitiktų valstybinės reikšmės įmonių kriterijus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.