Naujienų srautas

Verslas2012.08.12 14:50

Olimpiada nepagyvino Didžiosios Britanijos ekonomikos

ELTA 2012.08.12 14:50

Stadionai Londono olimpiadoje – sausakimši, žiūrovai džiūgauja dėl kiekvieno medalio, tačiau šis didžiulis sporto renginys britų ekonomikai laukto pakilimo neatnešė, praneša agentūra AFP.

Stadionai Londono olimpiadoje – sausakimši, žiūrovai džiūgauja dėl kiekvieno medalio, tačiau šis didžiulis sporto renginys britų ekonomikai laukto pakilimo neatnešė, praneša agentūra AFP.

„Visi požymiai rodo, kad olimpinės žaidynės į Londoną ir Didžiąją Britaniją nepriviliojo daugiau lankytojų“, – sakė turizmo sąjungos „UK-Inbound“ vadovė Mary Rance. Esą gali netgi būti, kad turistų skaičius trečdaliu sumažėjo.

Viešbučiams teko mažinti savo kainas, o daugybė parduotuvių, restoranų ir teatrų fiksavo smarkų apyvartos sumažėjimą, kalbėjo M. Rence. Anot jos, dalis turistų, kurie paprastai atvyksta į Londoną, šiais metais dėl olimpiados greičiausiai vengė Didžiosios Britanijos sostinės. Jie galėjo baimintis didelių spūsčių ir aukštų kainų.

Laukto prekybos pagyvėjimo nebuvo ir parduodant talismanus, vėliavas bei alų.

Didžiausias pliusas britų ekonomikai buvo lėšos, dar prieš olimpiadą skirtos naujiems stadionams statyti ir geležinkelio linijoms tiesti. Žaidynėms britų vyriausybė atseikėjo 9,3 mlrd. svarų.

„Mes geriausiu atveju tikimės nedidelio augimo dėl parduotų bilietų ir transliacijos teisių“,– praėjusią savaitę sakė Anglijos banko vyriausiasis ekonomistas Spenceris Dale`as. Augimo perspektyvos šiais metais lieka nulinės, nors bendrasis vidaus produktas trečiąjį ketvirtį, ekspertų duomenimis, gali padidėti 0,3 proc.

Taigi vyriausybei lieka tik viltis, kad olimpiada išjudins ekonomiką ateityje. Ministras pirmininkas Davidas Cameronas per ateinančius ketverius metus tikisi 13 mlrd. svarų pajamų, 6 mlrd. jų – iš užsienio investicijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi