Verslas

2014.01.16 10:02

Premjeras: apie eurą reikia aiškinti paprasta kalba

BNS2014.01.16 10:02

Vyriausybei ruošiantis kitais metais įvesti eurą ir siekiant įtikinti gyventojus bendros ES valiutos nauda, premjeras sako, kad apie eurą žmonėms reikia aiškinti paprasta kalba. Anot jo, viešinimui bus skelbiami tarptautiniai konkursai.

Vyriausybei ruošiantis kitais metais įvesti eurą ir siekiant įtikinti gyventojus bendros ES valiutos nauda, premjeras sako, kad apie eurą žmonėms reikia aiškinti paprasta kalba. Anot jo, viešinimui bus skelbiami tarptautiniai konkursai.

Pasak Algirdo Butkevičiaus, svarbiausia apie eurą aiškinti paprastai, o ne kalbėti apie fiskalinę drausmę ar monetarinę politiką.

„Svarbiausia, kad reikia išaiškinti paprasta, suprantama kalba. Kai kada aš pastebiu, kai susirenka įvairiose televizijos diskusijose finansininkai, ekonomistai ir pradeda kalbėti, kokia tai bus įtaka fiskaliniu požiūriu, pradeda kalbėti apie monetarinę politiką, tai kai kurie žmonės, kurie nėra specialistai, tikriausiai išgirdę tokius argumentus, pradeda būti nepatenkinti. Tai aš manau, kad paprasta kalba mes esam pasirengę paprastai išaiškinti“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė A. Butkevičius.

Anot jo, ruošiantis euro viešinimui, bus pasitelkti ne tik viešųjų ryšių specialistai – šį darbą turės dirbti ir centrinės bei vietos valdžios pareigūnai, bankininkai.

„Bus skelbiami tarptautiniai konkursai, bus pasitelktos viešųjų ryšių kompanijos, kurios užsiima tam tikrais viešinimo reikalais ir bus įpareigotos valstybės institucijos – Finansų ministerijos, Ūkio ministerijos ir Lietuvos banko specialistai taip pat turės po Lietuvą važinėti ir aiškinti, pasitelkiant ir savivaldybėse dirbančius darbuotojus“, – kalbėjo premjeras.

Vyriausybė trečiadienį pritarė euro įvedimo Lietuvoje įstatymo projektui, kurį dar turės priimtis Seimas.

Naujausiais „Eurobarometro“ tyrimo duomenimis, pernai lapkritį 40 proc. Lietuvos gyventojų pasisakė už eurą, 49 proc. – prieš, o 11 proc. neturi nuomonės.

Lietuvai dėl per didelės infliacijos nepavyko įsivesti euro 2007 metų pradžioje. Nuo 2011 metų pradžios prie euro zonos prisijungė Estija, o nuo šių metų – Latvija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.