Naujienų srautas

Verslas2014.01.16 09:48

Ch. Lagarde optimistiška, bet perspėja dėl defliacijos

ELTA 2014.01.16 09:48

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde perspėjo apie defliacijos rizikas pasaulio ekonomikos atsigavimui, informuoja BBC.

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovė Christine Lagarde perspėjo apie defliacijos rizikas pasaulio ekonomikos atsigavimui, informuoja BBC.

Ch. Lagarde teigimu, „ore tvyro optimistinės nuotaikos“ dėl augimo, tačiau atsigavimas vis dar „trapus“.

„Jeigu infliacija – „džinas, paleistas iš butelio“, tuomet defliacija – pabaisa, su kuria reikia ryžtingai kovoti“, – sakė ji Vašingtone.

Kiek anksčiau Pasaulio bankas (PB) pranešė, kad pasaulio ekonomika atsidūrusi „ties persilaužimo posūkiu“, bet „išlieka pažeidžiama“.

„Mes matome defliacijos rizikų, kurios atsigavimui gali tapti pragaištingos“, – kalbėjo Ch. Lagarde Nacionaliniame spaudos klube. Pastaruoju metu nenutyla debatai apie tai, ar defliacija gali ilgam įsivyrauti euro zonoje, kur infliacija nuolat išlieka žemiau Europos centrinio banko (ECB) nustatyto siektino lygio.

Defliacija gali nusmukdyti asmeninį vartojimą, nes žmonės lauks tolesnio kainų mažėjimo, ir gali atbaidyti investicijas, nes gali pakilti realioji skolinimosi kaina.

Ch. Lagarde taip pat perspėjo dėl svyravimų rinkoje, kuriuos gali išprovokuoti JAV federalinio atsargų banko laipsniškas skatinimo programos atsisakymas.

„Apskritai kryptis yra teigiama, bet pasaulinis augimas vis dar per daug lėtas, per daug trapus ir per daug netolygus“, – sakė ji.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi